روش‌ های صافی دائمی مو: راهنمای کامل

روش‌ های صافی دائمی مو

دوره های آموزش کراتینه مو

روش‌ های صافی دائمی مو شامل موارد مختلف می‌ شوند که هر کدام از این روش‌ ها تأثیر مثبت خود را به طریقی روی تارهای مو می‌ گذارند. البته قبل از هر چیزی برای صافی دائم شما باید تمام این روش‌ ها را بشناسید و در انتها بر اساس جنس مو، میزان آسیب دیدگی تارهای مو و نظر آرایشگر، بهترین روش را انتخاب کنید. یکی از این روش‌ های کاربردی کراتینه می‌ باشد که در آموزشگاه پریسا ظفری آموزش کراتینه مو زنانه در خانه به شما داده می‌ شود.

با یادگیری این آموزش به خوبی خواهید آموخت که چگونه و با چه موادی موهای خود را صاف کنید و به صورت دائمی از این صافی و زیبایی لذت ببرید. البته علاوه بر کراتین سایر روش‌ های صافی هم وجود دارند که در ادامه این مطلب به طور کامل هر یک را بررسی می‌ کنیم و تاکید می‌ کنیم که تمام این روش‌ های صافی طی دوره‌ های مفید و پربار در آموزشگاه پریسا ظفری قابلیت برگزاری دارند. پس برای گذراندن دوره آموزش کراتینه مو و سایر دوره‌ های صافی مو با ما همراه باشید.

صافی دائمی مو چیست؟

وقتی که به دنبال شناخت روش‌ های صافی دائمی مو هستید باید با ماهیت صافی دائمی هم آشنا شوید. به طور کلی این کار روشی موثر برای تبدیل مو های زبر، خشک و آسیب دیده به موهای نرم و لطیف می‌ باشد که دوام و ماندگاری بالایی دارد.

اگر هدف شما تغییر حالت موهایتان باشد یا از حالت فر و وز موهای خود خسته شدید،  انتخاب روش‌ های صافی دائمی می‌ تواند بسیار کمک کننده باشد. در روش‌ های صافی از مواد شیمیایی مختلف استفاده می‌ شود که این مواد می‌ توانند موها را در مدت کوتاه و به صورت نیمه دائمی یا به صورت دائمی و همیشگی صاف کنند و نرمی لطفت خاصی هم به موهای شما می‌ بخشند.

 برای از بین بردن حالت وز روی مو مواد شیمیایی قوی استفاده می‌ شوند که پیوندهای مو در اثر استفاده از این مواد شیمیایی شکسته شده و مو حالت فر اولیه خود را از دست خواهد داد. از آنجایی که صافی روی ساقه ی مو انجام می‌ شود، رشد مو مختل نخواهد شد و رشد مجدد مو به صورت حالت اولیه یعنی فر می‌ باشد. به همین علت است که افراد چند ماه بعد از کراتین با رشد ریشه به دنبال ترمیم کراتین هستند.

انواع روش‌ های صافی دائمی مو

شناخت انواع روش‌ های صافی دائمی مو کمک می‌ کند که از بهترین روش برای صاف کردن موهای خود به صورت دائمی استفاده داشته باشید. زیرا برخی از روش‌ ها ممکن است که روی موی شما نتیجه ندهند و برخی دیگر از روش‌ ها نتیجه بهتری داشته باشند. به همین منظور شناخت هر یک از این روش‌ ها به صورت جداگانه را به شما پیشنهاد می‌ کنیم. در ادامه به تفصیل انجام این روش‌ ها را بررسی خواهیم کرد.

بوتاکس مو

یکی از روش‌ های سالم و کاربردی برای ایجاد صافی دائمی روی مو بوتاکس می‌ باشد و آموزش کراتین و بوتاکس مو توسط آموزشگاه معتبر پریسا ظفری هم انجام می‌ شود‌. در واقع بوتاکس نوعی اقدام درمانی و زیبایی به حساب می‌ آید و با کمک انواع پروتئین‌ ها،  آمینو اسید ها ویتامین‌ ها و لیپید ها تارهای آسیب دیده مو را احیا خواهد کرد و صافی مو را به ارمغان می‌ آورد. اگر میزان وز موی شما چندان زیاد نیست و بیشتر از زیبایی و صافی به دنبال احیا و سلامت موهای خود هستید،  پیشنهاد می‌ کنیم که حتماً روش بوتاکس را انتخاب کنید.

در بین روش‌ های صافی دائمی مو بوتاکس روشی سالم و کم خطر محسوب می‌ شود که رطوبت رسانی و تغذیه کردن تارهای آسیب دیده مو و ترمیم و احیای این تارها را به دنبال خواهد داشت تا مجدداً شادابی و شفافیت به موها برگردد. با توجه به جنس مو و میزان آسیب روی تار مو نتیجه اثربخشی بوتاکس از لحاظ صافی بین ۲۰ تا ۷۰ درصد می‌ باشد.

تفاوت مهمی که روش بوتاکس با کراتینه دارد علاوه بر جنبه درمانی این است که بعد از انجام بوتاکس نیاز نیست که پس از حمام موهای خود را به صورت مداوم سشوار کنید. اما برای ماندگاری بیشتر کراتین ملزم هستید که بعد از هر بار استحمام موهای خود را سشوار کنید و اجازه ندهید که تارهای مو برای ساعات طولانی خیس باقی بمانند. زیرا این موضوع از ماندگاری کراتین می‌ کاهد و باعث آسیب به تارهای مو می‌ شود.

کراتین

اگر به دنبال یک آموزشگاه برای آموزش صافی و احیا مو هستید باید بگوییم که آموزشگاه پریسا ظفری انتخاب خوبی برای شما به حساب می‌ آید. زیرا انواع تکنیک‌ های صافی مو را در دوره‌ های خود با جدیدترین متد روز دنیا به شما می‌ آموزد. یکی از تکنیک‌ های صافی که طرفداران بسیار زیادی را هم به خود اختصاص داده است کراتین می‌ باشد.

 کراتین اقدام زیبایی برای مو محسوب می‌ شود که البته نتایج درمانی زیادی هم دارد و می‌ تواند مشکلاتی مثل خشکی، موخوره و… را درمان کند. البته به شرطی که تحت نظر یک کراتین کار حرفه‌ ای و با بهترین مواد فرایند کراتین انجام شود. به طور کلی موادی که در کراتین استفاده می‌ شوند حائز اهمیت هستند و اگر کیفیت بالایی داشته باشند نتیجه کراتین بسیار عالی خواهد شد. فرایند کراتین به این صورت است که مواد کراتین وارد فولیکول مو می‌ شوند و این موضوع صافی دائمی موها را به دنبال خواهد داشت. 

در بین روش‌ های صافی دائمی مو کراتین پرطرفدارترین روش محسوب می‌ شود. در نتیجه اگر در آموزشگاه پریسا ظفری آموزش کراتین را به صورت دقیق و حرفه‌ ای بیاموزید،  می‌ توانید بعد از اتمام دوره و دریافت مدرک به راحتی جذب بازار کار شوید و طبیعتاً به درآمد بالایی هم دست پیدا خواهید کرد.

دوره آموزش احیا و مراقبت مو

ریباندینگ مو

ریباندینگ یکی از تاثیرگذارترین روش‌ های صافی دائمی مو محسوب می‌ شود و اکثر افرادی که موهای فر مجعد و آسیب دیده دارند به سراغ این روش از صافی می‌ روند. با انجام ریباندینگ موها کاملا صاف و لخت می‌ شوند و این موضوع به افزایش جذابیت در چهره منجر خواهد شد.

فرایند ریباندینگ با مواد شیمیایی انجام می‌ شود و بافت مو به این وسیله تغییر می‌ کند. بعد از انجام ریباندینگ پیوندهای طبیعی که در فولیکول مو هستند از هم باز می‌ شوند و پیوندها به شکل دیگری درست خواهند شد.

بازسازی این پیوند ها به صورتی است که تغییر حالت ظاهری مو را به دنبال خواهد داشت و باعث لخت شدن تارهای مو می‌ شود.

در روش ریباندینگ هیچ اقدام درمانی خاصی انجام نمی‌ شود و فقط و فقط به زیبایی و صافی مو توجه خواهد شد. کراتین و ریباندینگ از این جهت دارای تفاوت‌ های جدی با هم هستند. زیرا کراتین در کنار جنبه زیبایی جنبه درمانی هم دارد. انجام ریباندینگ برای آن دسته از افرادی که ریشه موی ضعیف دارند و با ریزش مو مواجه هستند به هیچ عنوان توصیه نمی‌ شود. زیرا ممکن است که این اقدام آسیب‌ های بیشتری را به تار مو وارد کند.

بهترین آموزشگاه برای یادگیری روش‌های صافی مو در تهران

اگر ساکن تهران هستید و دوست دارید روش‌ های صافی دائمی مو را در یک آموزشگاه عالی و خوب پشت سر بگذارید، یا حتی ساکن شهرستان هستید اما دوست دارید که در دوره‌ های پربار آموزشگاه‌ های تخصصی تهران شرکت کنید، باید آموزشگاه پریسا ظفری را به شما معرفی کنیم تا هم تهرانی‌ ها بتوانند در کلاس های حضوری این آموزشگاه شرکت کنند و هم افرادی که ساکن تهران نیستند بتوانند به صورت آنلاین در دوره‌ های صافی مو این آموزشگاه شرکت داشته باشند.

آموزشگاه پریسا ظفری به عنوان بهترین مرکز کراتینه مو در تهران شناخته می‌ شود که روش‌ های صافی را با جزوه کامل و تحت نظر بهترین مدرس‌ ها به هنرجویان علاقه‌مند و مستعد می‌ آموزد و هزینه بسیار منصفانه‌ ای را هم برای این خدمات در نظر می‌ گیرد. تا امکان حضور در کلاس‌ ها برای همه بدون دغدغه مالی خاصی وجود داشته باشد.

سخن آخر

صاف کردن مو باعث افزایش جذابیت چهره می‌ شود و در افزایش اعتماد به نفس هم نقش پر رنگی ایفا می‌ کند. به همین منظور روش‌ های صافی دائمی مو امروزه مورد توجه واقع شده‌ اند و هر کدام از این روش‌ ها می‌ توانند تاثیر مثبت خود را به نوعی روی تارهای مو داشته باشند. در همین راستا آموزشگاه زیبایی پریسا ظفری برگزار کننده دوره احیا و صافی مو می باشد که در این دوره تمام روش‌ ها را به هنرجویان می آموزد.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)