معرفی جدیدترین نوع رنگ و مش

انواع رنگ و مش

انواع رنگ و مش

دوره آموزش رنگ و مش به عنوان یکی از دوره های پرطرفدار شناخته می شود که شمار بالایی از هنرجویان را به خود اختصاص داده است. از آنجایی که امروزه خدمات رنگ و مش بسیار پر مشتری هستند، هنرجویان زیادی هم وجود دارند که دوست دارند این مهارت درآمد ساز را یاد بگیرند. در ادامه سعی داریم که شما را با انواع رنگ و مش آشنا کرده و بهترین سالن تخصصی رنگ مو را هم به شما معرفی کنیم. 

سرکار خانم پریسا ظفری به عنوان رنگ و مش کار حرفه ای در تهران شناخته می شود که در سالن خود، ضمن ارائه خدمات ارزشمند از جمله خدمات رنگ مو، انواع دوره مربوط به رنگ و مش را هم برگزار می کند و هنرجویان زیادی وجود دارند که از سراسر کشور در این دوره شرکت می کنند. 

رنگ و مش چیست؟

در کنار شناخت انواع رنگ و مش باید شما را با ماهیت مش آشنا کنیم. مش نوعی تکنیک آرایشگری می باشد که باعث ایجاد تفاوت رنگی در موهای افراد می شود. در این روش پس از دکلره کردن موها، مو با رنگ و اکسیدان به رنگ دلخواه در می آید و همه تارهای مو رنگ یکسانی ندارند. 

به این نکته دقت داشته باشید که تفاوت رنگ بین تارهای مو، در تکنیک رنگ و مش حتما باید بین سه تا چهار درجه باشد. که البته این نکته ی مهم در دوره آموزش رنگ و مش به صورت کامل به هنرجو یاد داده خواهد شد. انواع مش با لوازم و روش های مختلف مثل مش با فویل، مش با کلاه، مش با شانه و… اجرا می شود.

آمبره مو در تهران

انواع رنگ و مش را بشناسید!

در دوره آموزش رنگ و مش تمام مدل های رنگ و مش به صورت کاملا دقیق به هنرجویان آموخته می شود. هر کدام از انواع مش زیبایی خاص خود را داشته و برای سلایق مختلف مناسب است. در ادامه به تفصیل انواع مدل های رنگ و مش را بررسی می کنیم. 

مش مو لولایت

در سالن تخصصی رنگ مو تکنیک مش لولایت را به خوبی می شناسید. در این روش، پس زمینه مو روشن تر از تارهای بالایی می باشد. در واقع تارهای با رنگ متفاوت، تیره تر از پس زمینه هستند. اگر به موهای با زمینه روشن علاقه دارید یا به طور کلی پایه موهای شما رنگ روشن است، می توانید این نوع از مش را برای موهایتان انتخاب کنید. مش لولایت برای بانوانی که کمی سن بالا دارند، انتخاب خوبی به شمار می آید. زیرا این دسته از بانوان به صورت طبیعی دارای پایه موی روشن هستند.

مش مو سان لایت

علت نام گذاری مش سان لایت به این دلیل است که از قسمت ریشه تا اواسط مو، رنگ به شکل دایره ای روشن به طور یکدست در می آید و در نهایت، رنگ، در قسمت ساقه، تیره خواهد شد. از روشن به سمت تیره، در این تکنیک، کاملا فید می شود و هیچ مرز مشخصی بین تیرگی و روشنی وجود ندارد.

تکنیک رنگ مو

مش مو مون لایت

یکی دیگر از انواع رنگ و مش مدل، مون لایت می باشد. مش مون لایت، کاملا نقطه مقابل، سان لایت است. به این شکل که مو از ریشه تا وسط سر تیره بوده و در نزدیکی ساقه، مو به سمت روشنی خواهد رفت. در این روش هم همچنان هیچ مرز مشخصی بین رنگ های تیره و روشن وجود ندارد و تضاد موجود، باید به صورت کاملا حرفه ای تحت نظر رنگ و مش کار حرفه ای در تهران فید شود.

مش مو ویو لایت

مش مو ویو لایت مدل پوش دادن مو با مش می باشد. در این روش دسته های مشخصی از مو جدا می شود و پوش داده خواهد شد. سپس با دکلره مو روشن می شود و به پایه می رسد. در نهایت هم، تمام تارهای مو باهم شسته و رنگساژ خواهند شد. اکنون این روش، جزء پرطرفدارترین روش های رنگ و مش می باشد.

مش مو مووی لایت

مدل موی مووی لایت حاصل ترکیب چند رنگ مو می باشد. اصلی ترین قسمت آن هم حالت دایره شکل بالای مو می باشد که به شکلی کاملا مشخص، جدا می شود. در اکثر موارد هم حجم آن کم خواهد بود. پس از آن مو دکلره شده و با رنگ هایی که تناژ گرم و سرد دارند، رنگ می شود.  مش مووی لایت در انواع رنگ و مش، به عنوان مش رنگین کمانی هم شناخته می شود. به همین منظور برای برخی از رنگ های فانتزی مثل؛ بنفش، صورتی، آبی، سبز و زرد می توان از این روش بهره برد.

دوره آموزش رنگ و مش

مش مو هاف لایت

در این مدل، مو از وسط به دو قسمت کاملا مساوی تقسیم می شود و هر دو نیمه ی مو به یک رنگ مشخص در خواهد آمد. حتی شاهد هستیم که در این مدل گاهی اوقات مو به شکل افقی از بالا به پایین هم جدا می شود. این روش در سالن تخصصی رنگ مو به عنوان بهترین روش مش تیره و روشن شناخته می شود. 

مش مو فریزینگ 

در بین انواع رنگ و مش مو فریزینگ هم از جمله مش‌ های پرطرفداری است که در دوره آموزش رنگ و مش به هنرجویان یاد داده می‌ شود. این نوع از مش یک تضاد کاملاً مشخص بین رنگ تیره و روشن ایجاد می‌ کند. برای مثال موی کاملاً تیره می‌ تواند از مش‌ های بلوند و روشن استفاده کند. یا موهایی که بلوند و یخی هستند می‌ توانند از مش تیره‌ تر با اختلاف ۸ یا ۹ درجه رنگ استفاده داشته باشند.

انواع روش مش مو

اکنون که به صورت کامل انواع رنگ و مش را شناختید باید با روش‌ های انجام مش مو هم آشنا شوید. زیرا این کار با روش‌ ها و اقدامات گوناگونی قابل انجام است که در ادامه به تفصیل این روش‌ ها را نیز بررسی خواهیم کرد.

مش با شانه

یکی از روش‌ های ابتدایی برای پیاده سازی انواع رنگ و مش روی مو که یک رنگ و مش کار حرفه‌ ای در تهران هم باید نسبت به آن اشراف داشته باشد، انجام مش با شانه است که بسیار ساده و سریع می‌ باشد. در این روش موها به صورت مشخص و مرحله به مرحله بعد از تقسیم بندی به چهار تکه مو جدا خواهند شد. البته تعداد دسته موها بستگی به میزان تراکم مش دارد قسمت‌های جدا شده با کمک شانه با دکلره کاور می‌ شوند و این روش برای کل تارهای جدا شده اجرا خواهد شد.

مش با فویل 

پرطرفدارترین روش برای انجام مش استفاده از فویل است. که در اکثر سالن‌ های زیبایی و آرایشی قابل اجرا است و در سالن تخصصی رنگ مو پریسا ظفری نیز این روش طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. طی انجام این روش موها به دسته های مشخص تقسیم بندی شده و روی فویل قرار می‌ گیرند و با کمک شوت رنگ مایع دکلره روی مو آغشته شده و فویل بسته می‌ شود. این کار روی تمام دسته‌ های مو که در فویل قرار دارند باید تکرار شود. مقدار تراکم لایت در این روش طبق نظر و سلیقه مشتری است باید بدانید که هرچه تراکم بیشتر باشد سایه فید شده نیز بسیار زیباتر خواهد شد.

مش با کلاه

از جمله روش‌ های سنتی برای انجام مش، مش با کلاه می‌ باشد که در این روش یک کلاه مخصوص مش که جنس پلاستیکی دارد روی سر قرار می‌ گیرد و با کمک قلاب تارهای مو به شکل سوزنی از قلاب خارج می‌ شوند و تارهای خارج شده به دکلره آغشته خواهند شد. البته تعداد تارهای خارج شده نیز کاملاً بستگی به نظر مشتری دارد. همیشه روش مش با کلاه باعث ایجاد سایه روشن بسیار جذاب روی تارهای مو می‌ شود و همین موضوع باعث شده است تا از گذشته تا به امروز همواره طرفداران زیادی داشته باشد.

کلام پایانی

مش در حقیقت همان هایلایت مو است. اما در کشور ما بیشتر از کلمه مش استفاده می‌ شود. اما یک تفاوت اصلی بین این دو روش وجود دارد که انواع رنگ و مش را از هایلایت متمایز می‌ کند. آن هم میزان اختلاف درجه تیره و روشن بودن آن می‌ باشد. زیرا در هایلایت حداکثر تا ۴ درجه لایت‌ ها از زمینه روشن‌ تر یا تیره‌ تر هستند. اما این میزان از اختلاف در روش مش قطعا بیش از ۴ درجه می‌ باشد. برای شرکت در دوره های تخصصی رنگ و مش می توانید به سالن تخصصی رنگ مو پریسا ظفری مراجعه کنید. 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)