مراحل کراتینه مو

بهترین آموزشگاه رنگ و مش در تهران

مراحل کراتینه مو جزو مهمترین موارد در امر کراتین محسوب می شوند. که باید به صورت مرحله به مرحله رعایت شوند و اگر شخصی قصد صاف کردن موهای خود با روش کراتین را دارد، باید حتما روی این موضوع نسبت به سالن زیبایی که به آن مراجعه می‌ کند تاکید داشته باشد و سالن زیبایی مورد نظر هم باید سعی کند که تمام این مراحل را به ترتیب و به شکل اصولی و درست پیش ببرد. تا روند کراتین با موفقیت به سرانجام برسد.

امروزه صاف کردن موها به شکل دائمی با روش کراتین، بسیار باب شده است و افراد زیادی ترجیح می‌ دهند که به جای استفاده از روش های صافی موقت مانند اتو مو و سشوار از کراتین استفاده کنند. زیرا کراتین یک صافی دائمی به موها می بخشد و باعث می شود که موها بسیار درخشان، لخت و زیبا به نظر برسند.

در حقیقت کراتین به نوعی پروتئین گفته می‌ شود که به صورت طبیعی در موی همه ی افراد وجود دارد اما ممکن است که میزان کراتین بنا به دلایل مختلف مانند دکلره، حرارت بالا و حتی وراثت، کاهش پیدا کند و کاهش کراتین به معنای خشک شدن بیش از اندازه ی تارهای مو، وز و شکننده شدن موها خواهد بود.

سالن زیبایی پریسا ظفری خدمات مهمی را به مشتریان عزیز ارائه می دهد. شماره های تماس و آدرس این مرکز به شرح زیر است:

شماره تماس: 09191063507

آدرس سالن زیبایی پریسا ظفری: ستاری شمال پیامبر مرکزی خیابان مطهری پلاک ۲۳۳ طبقه دوم واحد ۳

از تجهیزات و مواد ویژه ای در زمینه آرایش و پیرایش موهای شما استفاده می کند. شما می توانید، در مرکز کراتینه مو در تهرانبهترین خدمات کرلتینه و خدمات رنگ و مش مو را دریافت کنید و سلامت را به موهای خود بازگردانید. در این خصوص استفاده از شامپوهای مخصوص کراتینه از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت استفاده از این مواد درجه یک، کیفیت و ثبات مواد کراتینه بر روی موها نیز افزایش خواهد یافت

چنین شرایطی انجام کراتین پروتئین از دست رفته را به مو برمی گرداند و اگر در یک سالن زیبای معتبر مانند سالن زیبایی پریسا ظفری انجام شود، قطعاً علاوه بر صافی، احیای مو ها را هم به دنبال خواهد داشت.

قصد داریم که در این مطلب مراحل کراتینه مو را یک به یک برای شما توضیح دهیم. تا اگر قصد انجام صافی مو را دارید بتوانید با یک شناخت نسبی و کامل، اقدامات لازم برای انتخاب یک سالن زیبایی و کراتین را انجام دهید.

مراحل کراتینه مو
بهترین کراتین کار تهران

مراحل کراتینه مو چیست؟

برای اینکه بدانید مراحل کراتینه مو چیست باید در ابتدا با فرآیند کراتین آشنا شوید. فرآیند کراتین به اقداماتی گفته می شود که با استفاده از مواد مخصوص کراتین و اتو موی مخصوص انجام می شود. توجه به اینکه سالن زیبایی منتخب شما برای انجام کراتین کجا می باشد، ممکن است که مراحل کراتینه مو به شکل متفاوت تری اجرا شود.

 برای مثال، سالن های زیبایی که تازه تاسیس هستند و اعتبار خاصی ندارند، مرحله اتو کشی را چندان جدی نمی گیرند. اما یک سالن زیبایی معتبر مانند سالن زیبایی پریسا ظفری قطعاً چنین کاری نمی کند و به تمام مراحل کراتینه مو از صفر تا صد اهمیت می دهد و به خصوص برای مرحله اتوکشی زمان بیشتری را صرف می کند. زیرا این مرحله اهمیت زیادی دارد و نقش مهمی در ماندگاری کراتین در ماه‌ های آینده ایفا می کند. که در ادامه بیشتر در مورد این مرحله صحبت خواهیم کرد.

شستشوی مو با شامپو

اولین مرحله کراتین، شستن موها با شامپو می باشد. در واقع مراحل کراتینه مو وقتی به بار می نشیند که روی موی تمیز اجرا شوند. پس بهتر است که حتماً در اولین نقطه از فرآیند کراتین، موها را با شامپو شستشو دهید. این کار باعث می شود تا نتیجه ی کراتین بهتر شود.

هیدروژن رسانی به موها

در این مرحله با استفاده از یک دستگاه مخصوص با نام مایکرومیست یا تفنگ های نانو استیم موها هیدروژن رسانی می شوند. این کار قبل و بعد از کراتین باعث می شود که تاثیر و میزان ماندگاری مواد کراتین روی موها بیشتر شود و در واقع انجام این مرحله اختیاری خواهد بود.

خشک کردن مو

قبل از اینکه از مواد کراتین استفاده شود، بهتر است که موها به صورت کامل با سشوار خشک شوند. خشک کردن مو با سشوار نباید به صورت صد در صدی انجام شود و باید کمی از رطوبت روی تارهای مو باقی بماند.

تقسیم بندی مو

یکی از مهم ترین مراحل کراتینه مو تقسیم بندی مو ها است و باید با حوصله و دقت زیادی انجام شود. زیرا باعث می شود که ماندگاری کراتین روی مو ها بیشتر شود. معمولاً این تقسیم‌بندی باید با دسته های نازک از قسمت زیر مو آغاز شود و تا قسمت بالای ادامه پیدا کند. هر چقدر دسته ها نازک تر باشند، فرایند کراتین طولانی‌تر خواهد شد اما بسیار ظریف تر و دقیق تر می شود.

استفاده از مواد کراتینه

در این مرحله در ابتدا باید دستورالعمل سازنده محصول مطالعه شود و طبق دستورالعمل از مواد کراتین استفاده شود. البته انتخاب نوع مواد کراتین و اصل بودن و نبودن آن هم اهمیت بسیار زیادی دارد.

 همانطور که در مقاله بهترین کراتین کار تهران در سایت پریسا ظفری اشاره کردیم، کراتین کار موفق برای این که به بهترین فرد تبدیل شود، باید از مواد کراتینه اصل و مرغوب استفاده کند. زیرا مواد کراتینه فیک و غیر اورجینال باعث آسیب به تارهای مو می شوند و ریزش مو را به دنبال خواهند داشت. اما مواد اصل و مرغوب به بهترین شکل ممکن موها را احیا می کنند.

در مرحله ی مواد گذاری باید دقت شود که هیچ قسمتی از تارهای مو خشک باقی نماند و تمام قسمت های مختلف مو به مواد کراتین آغشته شوند. تا بدین ترتیب در نهایت یک کراتین یکدست و بسیار زیبا پدید بیاید.

این مرحله جزو تاثیرگذارترین مراحل کراتینه مو محسوب می‌ شود و میزان مهارت کراتین کار در این مرحله به صورت کامل مشخص خواهد شد. زیرا مواد گذاری نیاز به ظرافت و دقت بسیار زیادی دارد.

بعد از اینکه مواد کراتینه به تارهای مو آغشته شد، باید بین ۴۰ تا ۵۰ دقیقه به تارهای مو فرصت داده شود تا مواد کراتین جذب مو شوند. اگر مدت زمان باقی ماندن مواد کراتین بیشتر از ۵۰ دقیقه طول بکشد، باعث ریزش مو و آسیب به ریشه ی مو خواهد شد. پس حتماً در این موضوع دقت داشته باشید.

براشینگ

برای اینکه فرآیند جذب شدن مواد کراتین به مو به صورت صد در صدی و عالی انجام شود، باید موها بعد از این مدت زمان مشخص و با سشوار براشینگ شوند و میزان حرارت هم به نوع موادی که در فرایند کراتین استفاده کردید بستگی خواهد داشت.

مراحل کراتینه مو
مواد کراتینه مو

اتو کشی

شاید اتوکشی جزو یکی از جدی ترین مراحل کراتینه مو به حساب بیاید. بهتر است که در این مرحله از اتوی سرامیکی و مخصوص کراتین استفاده شود. معمولاً درجه باید ۲۳۰ یا بالاتر از آن باشد و درجه پایین‌تر تاثیری روی روند صافی نخواهد داشت.

 در این مرحله مو باید مجددا تقسیم بندی شود و از قسمت پشت سر شما باید دسته های نازک مو را جدا کنید و به اتوکشی بپردازید. این مرحله نیاز به مهارت، حوصله و تخصص بالا دارد و کم و زیاد شدن حرارت اتو یا ضخیم شدن دسته مو باعث می شود که فرآیند کلی با موفقیت به اتمام نرسد.

 پس بهتر است که یک سالن خوب و مناسب را برای کراتین انتخاب کنید. تا مطمئن باشید طی تمام مراحل کراتینه مو از جمله مرحله اتوکشی نهایت تخصص را به خرج می دهد. سالن زیبایی پریسا ظفری در این راستا در خدمت تمام افراد می باشد و شما می توانید در هر نقطه از ایران که هستید به این سالن زیبایی مراجعه کنید و موهای خود را کراتینه کنید.

فواید انجام کراتین

  • صافی مو
  • احیای تارهای آسیب دیده
  • درمان موخوره
  • درخشان شدن موها
  • نرمی و لطافت مو
  • زیبایی مو

سخن آخر

اکنون که مراحل کراتینه مو را به صورت کامل شناختید، می توانید نسبت به این فرایند آگاهی بیشتری داشته باشید و یک سالن خوب را برای صافی دائم مو های خود انتخاب کنید. که این مراحل را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. سالن زیبایی پریسا ظفری به عنوان بهترین سالن کراتین در تهران این خدمات را در بالاترین سطح کیفی برای شما انجام خواهد داد.

3.4/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)