دوره آموزشی بالیاژ مو در تهران با بهترین مدرس

آموزش بالیاژ مو در تهران

آموزش بالیاژ مو تهران

یکی از تکنیک های رنگ و مش، بالیاژ می باشد که طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. در همین راستا آموزش بالیاژ مو در تهران و سایر شهرهای کشور، گسترش یافته است. از آنجایی که دوره های مربوط به رنگ و مش تنوع بالایی دارند و زیر مجموعه های زیادی را شامل می شوند، بالیاژ مو به صورت دوره ای جداگانه به هنرجویان آموزش داده می شود. زیرا بالیاژ نکات ریز و مهمی دارد که می تواند طی یک دوره کامل، آموزش داده شود. 

آموزشگاه زیبایی پریسا ظفری در بهترین مرکز رنگ و مش در تهران با برگزاری این دوره سعی کرده است که فرایند و ماهیت بالیاژ مو را به طور کامل به هنرجویان خود بیاموزد و در این زمینه تا حد بسیار زیادی هم موفق عمل کرده است. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که دوره آموزش رنگ و مش را گذرانده اید اما هنوز در زمینه بالیاژ مو تسلط کافی ندارید، خواندن این مطلب تا انتها و در نهایت شرکت در کلاس بالیاژ مو، می تواند برای شما مفید باشد.

آموزش بالیاژ مو چیست؟

برای اینکه بهتر با ماهیت آموزش بالیاژ مو تهران آشنا شوید باید بدانید که این تکنیک از جدیدترین تکنیک‌ های هایلایت به شمار می‌ آید که هیچ محدودیتی در رنگ مو ایجاد نمی‌ کند و یک رنگ کار حرفه‌ای می‌ تواند از هر رنگ مویی هنگام انجام بالیاژ استفاده داشته باشد.

در آموزش بالیاژ مو با فویل فرد یاد می‌ گیرد که برای هر مدل از مو و هر رنگ مو مناسب‌ ترین رنگ را جهت بالیاژ انتخاب کند. تا نتیجه ی نهایی به چهره ی فرد بیاید و مورد رضایت او باشد.

طی فرایند یادگیری بالیاژ مو در تهران هنرجو یاد می‌ گیرد که رنگ مو از ریشه آغاز نمی‌ شود و می‌ توان از رنگ‌های طبیعی خود مو در طی بالیاژ استفاده کرد. در این روش موها آزادانه رنگ می‌ شوند و رنگ مصنوعی از رنگ طبیعی مو کمی فاصله دارد و با فاصله از ریشه روی موها قرار می‌ گیرد که این مسئله جلوه ی طبیعی مو را دوچندان خواهد کرد.

جدید ترین فرمول رنگ مو روشن

انواع مختلف بالیاژ مو را بشناسید!

قاعدتا طی فرآیند آموزش بالیاژ مو با فویل، با انواع بالیاژ هم آشنا خواهید شد و هر یک را به صورت عملی یاد خواهید گرفت. در ادامه به شکل تئوری انواع بالیاژ مو را برای شما یادآور می شویم که عبارتند از:

بالیاژ سایه روشن

افرادی که قبلا موهای خود را هایلایت کرده باشند، می توانند از این نوع بالیاژ روی موهای خود استفاده داشته باشند. با این روش می توان یک دکلره جدید با تفاوت چند درجه روشن تر، روی موعای تیره ایجاد کرد که زیبایی خاص خود را دارد.

بالیاژ پاستیلی

این روش از بالیاژ ترکیب زیبا و بی نظیری از رنگ را روی موی شما ایجاد می کند.

بالیاژ ترکیبی صاف و پوشینگ

در این روش از بالیاژ لایه های جلویی مو پوش داده می شوند و باقی لایه های مو به شکل صاف، دکلره می شوند.

بالیاژ روسی

یکی از انواع پرطرفدار بالیاژ مو، روش روسی می باشد. در این روش ابتدا موها به سه دسته ی مثلثی تقسیم شده و سپس هر دسته از مو به کمک سشوار پوش داده می شود. در نهایت، به کمک فویل موها رنگ می شوند. در این روش، ریشه ی مو تیره، قسمت میانی مو رنگ ملایم و قسمت ساقه مو رنگ روشن تری خواهد داشت.

بالیاژ خطی

هنگام پیاده سازی بالیاژ خطی، مواد دکلره و رنگ باید کاملا سفت باشند تا نشتی ندهند بتوانند رنگ خطی و یک دستی ایجاد کنند. به کسانی که دارای موی کوتاه هستند، بالیاژ و هایلایت خطی مو را پیشنهاد می کنیم. چون جلوه ی بسیار زیبایی روی این موها پدید می آید.

بالیاژ پینتینگ

این روش با تکنیک نقاشی یا جارو زدن بدون استفاده از پوش یا موهای صاف، انجام می شود. برای رنگ آمیزی در این تکنیک، ساقه مو با فویل و ریشه مو با پنبه دکلره خواهد شد.

بالیاژ با فویل

بالیاژ با فویل به شکلی است که مو با فاصله از ریشه دکلره می شود و در انتها با رنگساژ می توان مو را به خوبی رنگ کرد. با این روش آرایشگر لایه های نازک از مو را در بین مو های طبیعی انتخاب کرده و دکلره را انجام می دهد. سپس دور قسمت های رنگ شده فویل می پیچد و فرصت می دهد که رنگ به پایه دلخواه برسد. سپس موها شسته و رنگساژ می شوند.

تمام این روش های بالیاژ مو زیبایی خاص خود را دارند. اما مهم این است که آرایشگر تشخیص دهد کدام مدل جدید از بالیاژ برای چه نوع مویی مناسب است و بتواند با ظرافت کامل این تکنیک را روی موی مشتری پیاده سازی کند. در آموزشگاه پریسا ظفری، ضمن اینکه تمام این تکنیک ها به طور کامل در دوره آموزشی بالیاژ مو در تهران، آموزش داده می شوند، نکات مربوط به ظرافت کار هم برای هنرجو بازگو می شوند تا نتیجه ی کار، زیبایی خاص خود را داشته باشد.

دوره بالیاژ مو در تهران

تفاوت بالیاژ و هایلایت مو

همانطور که اشاره کردیم، بالیاژ یکی از جدیدترین تکنیک‌ ها از هایلایت مو می‌ باشد. اما این دو مورد دارای تفاوت‌ های جدی هستند و اصلی‌ ترین تفاوت این تکنیک با هایلایت در این است که در روش بالیاژ مو ریشه‌ های مو رنگ تیره دارند و ساقه و نوک مو روشن‌ ترین رنگ ممکن را خواهد داشت. یعنی با انجام بالیاژ موی کوتاه و بلند، شاهد رنگ مو از تیرگی به روشنی به سمت پایین هستیم. در صورتی که در روش هایلایت چنین کاری انجام نمی‌ شود و در هایلایت، موها از ریشه رنگ می‌ گیرند. 

آگاهی از این تفاوت ها برای هنرجوی مبتدی که قصد یادگیری مهارت‌ های مختلف رنگ مو را دارد الزامی است. زیرا کمک می‌ کند که بهتر هر یک از این تکنیک‌ ها را درک کند و بتواند در روند کار این تکنیک‌ ها را پیاده سازی کند. که در آموزشگاه پریسا ظفری تمام این جزئیات به طور کامل برای هنرجو در دوره آموزش بالیاژ مو در تهران توضیح داده می‌ شوند.

لوازم مورد نیاز برای انجام بالیاژ مو

برای شرکت در دوره بالیاژ مو در تهران باید با لوازم مورد نیاز جهت یادگیری این مهارت آشنا شوید. البته در صورتی که آموزشگاه پریسا ظفری را انتخاب کنید، این لوازم به طور کامل در اختیار شما قرار می گیرند و تا انتهای آموزش بالیاژ مو با فویل می توانید از آن ها استفاده کنید.

عکس بالیاژ مو
عکس بالیاژ مو

برخی از مهم ترین لوازمی که برای بالیاژ استفاده می شوند عبارتند از:

 • پودر دکلره 
 • اکسیدان رنگ مو
 • شانه دم باریک
 • کاسه رنگ
 • فویل
 • نرم کننده مو
 • ماسک مو
 • پیش بند و حوله یک بار مصرف
 • سشوار
 • برس
 • شانه مخصوص

بعد از اینکه دوره بالیاژ مو در تهران به اتمام رسید و وارد بازار کار شدید، سعی کنید از بهترین و مرغوب ترین لوازم برای شغل خود استفاده داشته باشید تا بتوانید خدماتی با کیفیت و عالی را برای مشتریان ارائه دهید. استفاده از رنگ موها و اکسیدان های مرغوب و با کیفیت هم نکته ای است که هرگز نباید از قلم بیفتد یا فراموش شود.

نکات مهم آموزش بالیاژ مو در تهران

در دوره آموزش بالیاژ مو در تهران باید با نکات مهم خاصی آشنا شوید که این نکات فوت کوزه‌ گری به حساب می‌ آیند و کمک می‌ کنند که بعد از اتمام دوره اشراف بیشتری به کار داشته باشید و زودتر به فردی حرفه‌ ای تبدیل شوید. این نکات هم در آموزشگاه پریسا ظفری به شما یاد داده می‌ شوند. در ادامه هر یک از این نکات را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

 • بهتر است که تکنیک بالیاژ روی موهایی که درازی ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌ متری دارند. انجام شود.  زیرا هر چقدر که مو بلندتر باشد، تفاوت رنگ از ریشه مو  تا ساقه بهتر به چشم می‌ آید و باعث زیباتر شدن جلوه ی بالیاژ مو خواهد شد.
 • موهای سالم بهترین گزینه برای انجام بالیاژ می‌ باشند و افرادی که موهای آسیب دیده یا سوخته در اثر دکلره دارند به هیچ عنوان برای انجام بالیاژ مناسب نیستند و باید در وهله اول احیا شوند.
 • ابزاری که برای انجام بالیاژ مو مورد استفاده قرار می‌ گیرند شامل پاکت‌ های فویل، کرم رنگ آمیزی، هیدروژن پراکسید، دستکش‌ های راحتی، پنبه، کاسه رنگ و شانه هستند.
 • تمام افرادی که قصد انجام تکنیک بالیاژ روی موهای مشتری را دارند باید از قبل به روش هایلایت تسلط کافی داشته باشند.
 • حتماً قبل از انجام فرایند بالیاژ طراحی و برنامه‌ ریزی مشخصی داشته باشید و تعیین کنید که مو از کدام قسمت تا کدام قسمت رنگ شود. تا بدین ترتیب کار شما با نظم بیشتری پیش برود.

در دوره آموزش بالیاژ مو در تهران با آموزشگاه پریسا ظفری به تمام این نکات مسلط می‌ شوید و بعد از دریافت مدرک معتبر دوره می‌ توانید تحت عنوان یک رنگ کار مو حرفه‌ ای وارد بازار کار شوید و کار خود را آغاز کنید.

تفاوت گلت با کراتینه
عکس بالیاژ مو

بالیاژ با آمبره و سامبره چه تفاوتی دارد؟

یکی از نکات مهمی که در آموزش مهارت بالیاژ مو در تهران می‌ آموزید، تفاوت تکنیک بالیاژ با آمبره و سامبره می‌ باشد. این دو تکنیک بسیار شبیه و نزدیک به هم هستند به همین علت ممکن است که بسیاری از افراد به تفاوت این موارد با هم آگاه نباشند. اما باید بدانید که در روش آمبره که یکی از تکنیک‌ های پرطرفدار رنگ مو می‌ باشد، موها با فویل رنگ می‌ شوند و در این روش ریشه موها رنگ نمی‌ شود و قسمتی از ساقه تا نوک مو با کمک فویل رنگ خواهد شد.

اینکه آمبره از کدام قسمت مو آغاز شود کاملاً بستگی به نظر مشتری دارد و قانون خاصی در این مورد وجود ندارد . روش سامبره هم شباهت زیادی به بالیاژ دارد. با این تفاوت که در این روش هم از فویل استفاده می‌ شود و رنگ مو هم فاصله نزدیک‌ تری به ریشه دارد.

در این روش موها به صورت تناژی به سمت روشنی می‌ روند و نظم مشخصی دارند. اما این نظم مشخص در روش بالیاژ وجود ندارد و با حرکات فرچه ی مو بدون فویل، تناژی از رنگ روی موها ایجاد می‌ شود که جلوه رنگ مو را کاملاً طبیعی‌ تر از آمبره و سامبره می‌ کند. البته که تمام این تکنیک‌ ها و مهارت‌ ها در آموزش تخصصی رنگ مو در تهران آموزشگاه پریسا ظفری به طور کامل به هنرجویان یاد داده می‌ شوند.

هزینه انجام بالیاژ مو

قیمت دوره بالیاژ مو در تهران کمی نسبت به سایر مهارت های زیبایی و پیرایشگری بالاتر است. زیرا خدمات بالیاژ موی کوتاه و بلند در لیست خدمات گران قیمت قرار دارد. لایه بندی و ایجاد سطح سه بعدی روی موها نیازمند تخصص، تجربه و مهارت بالایی خواهد بود که لازمه ی کسب این تجربه و تخصص بالا، شرکت در دوره های پربار می باشد. از طرف دیگر، انجام این تکنیک زمان زیادی را هم از آرایشگر می گیرد و همه این موارد عوامل مهمی هستند که بالیاژ را در لیست خدمات گران قیمت قرار داده اند. 

اگر هزینه شرکت در چنین دوره ای برای شما مهم است و در عین حال، دوست دارید دوره ای را انتخاب کنید که پربار باشد، باید دوره بالیاژ مو آموزشگاه پریسا ظفری را به شما معرفی کنیم که از قیمت معقولانه ای برخوردار است. 

سخن آخر

در آموزشگاه زیبایی پریسا ظفری، دوره‌ های مختلف رنگ و مش و هایلایت در سطح کیفی بالا و با بهترین استادان برگزار می‌ شوند و دوره بالیاژ مو در تهران هم از جمله سرفصل‌ های مهمی است که به هنرجویان طی دوره آموزش بالیاژ مو در تهران تخصصی یاد داده می‌ شود. برای شرکت در این دوره پربار و مفید، کافی است که با آموزشگاه زیبایی پریسا ظفری با شماره 09191063507 تماس بگیرید. 

 

4.6/5 - (23 امتیاز)

One thought on “دوره آموزشی بالیاژ مو در تهران با بهترین مدرس

 1. هانیه میگوید:

  سلاممم خانم ظفری عزیز من خیلی تعریفتون رو شنیدم حتما برای دوره بالیاژ مو شرکت میکنم:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)