اقدامات لازم و نحوه ی کراتین مو

دوره بالیاژ مو در تهران

نحوه کراتین مو زنانه

نحوه کراتین مو زنانه نکته مهمی است که یک کراتین کار حرفه‌ ای یا حتی فردی که قصد کراتین موهای خود را دارد باید نسبت به آن آگاهی داشته باشد. تا بتواند فرایند کراتین را با شناخت قبلی انجام دهد.

به طور کلی کراتین اقدامی موثر در جهت صافی و احیای مو های سر به حساب می‌ آید. به ویژه برای آن دسته از افرادی که تار موی خشک و شکننده دارند قطعاً با انجام کراتینه می‌ توانند مو های لخت زیبا و درخشان داشته باشند.

در واقع کراتین به صورت کاملاً طبیعی در تارهای موی همه افراد وجود دارد. اما ممکن است بنا به هر دلیلی میزان کراتین در تارهای مو کاهش پیدا کند و این موضوع خشکی،  شکنندگی و آسیب تارهای مو را به دنبال خواهد داشت.

 در این موقعیت انجام کراتین مو می‌تواند اقدامی موثر به شمار بیاید. که این کار توسط آرایشگاه‌ های مختلف انجام می‌ شود. البته باید سعی کنید که در انتخاب سالن زیبایی جهت انجام کراتین دقت زیادی داشته باشید. برای مثال سالن زیبایی پریسا ظفری یکی از بهترین سالن‌ ها است که ضمن برگزاری دوره در رابطه با نحوه کراتین مو زنانه، این خدمات را هم ارائه می‌دهد و تمام افراد علاقمند برای بهره بردن از خدمات کراتین، صافی و احیا می‌ توانند به این سالن زیبایی مراجعه کنند.

دوره آموزش احیا و مراقبت مو

نحوه کراتین مو زنانه چگونه است؟

برای اینکه بدانید نحوه کراتین مو زنانه چگونه است؟ این مطلب را تا انتها دنبال کنید. در واقع انجام کراتین مراحل مختلفی دارد که طی هر یک از این مراحل اقدام موثری در جهت صافی و احیای مو انجام می‌ شود. آشنایی با این مراحل موجب می‌ شود که نسبت به چگونگی انجام کراتین اطلاعات کافی پیدا کنید. این مراحل را در ادامه با هم مرور می‌ کنیم.

شستشوی مو با شامپوی قلیایی

اولین مرحله در امر نحوه کراتین مو زنانه شستشوی مو با شامپوی قلیایی می‌ باشد. شامپوی قلیایی موجب باز شدن فولیکول‌ های مو شده و هرگونه آلودگی موجود روی پوست سر و تار های مو را از بین می‌ برد و باعث باز شدن پولک مو می‌ شود. بهتر است که شامپو چند دقیقه روی مو باقی بماند و سپس شستشو دهید. باز شدن پولک مو به جذب بهتر مواد کراتین و نتیجه موثرتری از کراتین منجر خواهد شد.

خشک کردن مو 

بعد از اینکه موها با حوله خشک شدند، باید با کمک باد ملایم سشوار ادامه فرایند خشک کردن مو را انجام دهید. البته سعی کنید خشک کردن با سشوار را به صورت صد در صد انجام ندهید و مقدار کمی از رطوبت همچنان روی مو باقی بماند.

تقسیم بندی موها

بعد از اینکه موها تا حدودی خشک شدند، باید آن ها را تقسیم بندی کنید که این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با دقت زیادی انجام شود. موهای تقسیم بندی شده باید با یک گیره محکم بسته شوند تا موقع کار باز نشوند و اختلال در کار ایجاد نکنند.

مواد گذاری

در این مرحله از نحوه کراتین مو زنانه باید فرایند مواد گذاری را آغاز کنید و بهتر است که از بهترین برندهای تولید کننده مواد کراتین استفاده داشته باشید. به این منظور لایه نازکی از مو را از قسمت پشت سر بر می‌ دارید و مواد کراتین را به آن آغشته می‌ کنید. حتماً دقت کنید که مواد در فاصله یک سانتی‌ متری از ریشه قرار داشته باشند و به هیچ عنوان به شکل مستقیم به ریشه برخورد نکنند.

 مواد کراتین باید به اندازه‌ ای باشد که تمام قسمت‌ های مختلف تار مو را به خود آغشته می‌ کند تا در نهایت هیچ قسمتی از مو بدون مواد باقی نماند. بعد از اینکه مواد کراتین را به طور کامل روی قسمت‌ های مختلف مو آغشته کردید باید یک کلاه مخصوص روی سر قرار دهید تا مواد حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه روی مو ها استراحت کنند. البته مدت زمان استراحت مواد کراتین روی مو کاملا متغیر است و باید طبق دستورالعمل روی محصول استفاده داشته باشید.

شستشوی مجدد

بعد از اینکه مواد کراتین به خوبی روی موها استراحت کردند با توجه به میزان چربی موجود روی مواد و نوع مواد موها نیاز به شستشو و سشوار کشی مجدد خواهند داشت و حتی در برخی از موارد هم هیچ احتیاجی به شستشوی مجدد نیست.

اتو کشی

یکی از مهم‌ترین مراحل برای کراتین که در دوره نحوه کراتین مو زنانه هم بسیار حائز اهمیت است و هنرجویان باید آن را با دقت یاد بگیرند، اتوکشی می‌ باشد.

 جنس اتو مخصوص کراتین باید حتماً سرامیکی باشد و درجه حرارت آن حداقل ۲۳۰ درجه یا بیشتر از آن باشد. در نتیجه اتوهایی که سرامیکی نیستند یا درجه حرارت پایین دارند برای کراتین مناسب نمی‌ باشند. برای اتوکشی، موها مجدداً تقسیم بندی می‌ شوند و از پشت سر لایه‌های نازک از مو از قسمت ریشه به آرامی توسط اتو روی سطح مو کشیده می‌ شوند. تا مواد به صورت کامل روی مو پرس شوند.

 این کار باید با ظرافت و آرامی انجام شود اما بیش از اندازه نیز نباید کند باشد. زیرا قرار گرفتن اتو برای طولانی مدت روی تار مو باعث سوختگی خواهد شد. در این مرحله از کراتینه از موها بخار بلند خواهد شد که این موضوع دال بر سوختگی نیست و کاملاً طبیعی است. توجه کنید که در هنگام اتوکشی باید ریزترین تارهای موی روی سر هم اتو شوند و نادیده گرفتن موهای ریز و عدم اتوکشی آن ها موجب به دست آمدن نتیجه دلخواه نخواهد شد.

آیا کراتین مو نیاز به قرنطینه دارد؟ 

برخی از مواد کراتین نیاز به قرنطینه سه روزه دارند به این معنی که پس از اتمام اتوکشی موها تا سه روز نباید شسته شوند. اما برخی دیگر از مواد کراتین هم یا قرنطینه ندارند یا از دوره قرنطینه کوتاه‌ تری برخوردار می‌ باشند. همه چیز بستگی به برند تولید کننده مواد کراتین دارد که باید در نظر گرفته شود.

موادی که نیاز به قرنطینه ندارند بلافاصله پس از اتمام فرآیند اتوکشی در آرایشگاه شسته شده و با باد خنک سشوار خشک می‌ شوند. پیروی از دستورالعمل مواد کراتین از اصول مهم نحوه کراتین مو زنانه می‌ باشد. در آموزشگاه زیبایی پریسا ظفری تمام این نکات با رعایت جزئیات به هنرجویان علاقه‌مند یاد داده می شوند تا یک هنرجو بتواند با گذراندن دوره کراتین مو تهران به کراتین کار حرفه ای و موفق تبدیل شود.

سخن آخر

اگر دوست دارید که موهای خود را کراتین کنید و تا مدت زمان طولانی برای صافی موهای خود به سراغ اتو مو یا سشوار نروید، انجام کراتین اقدام بسیار موثری به شمار می‌ آید که نقش پر رنگی در زیبایی موها ایفا می‌ کند.

سعی کنید با انتخاب یک سالن زیبایی معتبر مثل سالن پریسا ظفری موهای خود را تحت نظر بهترین افراد و با بهترین مواد، کراتینه کنید. نحوه کراتین مو زنانه در این سالن تخصصی بر اساس متد روز دنیا می‌ باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)