کراتینه مو مردانه

علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه

کراتینه مو مردانه اقدامی می باشد که امروزه در اکثر سالن های زیبایی مردانه انجام می‌ شود. شاید تصور کنید که انجام کراتین فقط مختص بانوان می باشد، اما باید بدانید که اصلا این گونه نیست و حتی آقایان هم می توانند کراتین را انجام دهند و به صافی موهای خود بپردازند.

 به طور کلی آراسته بودن و زیبا به نظر رسیدن یک خصلت انسانی می باشد که زن و مرد نمی شناسد و همه ی افراد دوست دارند که همواره آراسته و بسیار زیبا به نظر برسند.

 یکی از اقدامات تاثیرگذار و بسیار عالی برای افزایش زیبایی کراتینه مو مردانه می باشد. البته بانوان هم بسیار به این مسئله اهمیت می دهند و دوست دارند که همواره موهای صاف و زیبا داشته باشند، که می توانند برای انجام این کار به سالن زیبایی پریسا ظفری مراجعه کنند و اقدام به صاف کردن موهای خود داشته باشند.

 آقایان هم باید سعی کنند که مناسب ترین سالن زیبایی را برای این کار پیدا کنند و مطمئن باشند که سالن زیبایی منتخب آن ها کیفیت بالایی دارد و از مواد و وسایل مرغوب در روند انجام کراتین استفاده می کند.

شماره تماس: 09191063507

آدرس سالن زیبایی پریسا ظفری: ستاری شمال پیامبر مرکزی خیابان مطهری پلاک ۲۳۳ طبقه دوم واحد ۳

کراتین اقدامی بسیار حساس می باشد که اگر با مواد مرغوب و با کیفیت انجام نشود ممکن است که عوارض زیادی داشته باشد، که کمترین عارضه ی آن ریزش مو می باشد. پس حتما سعی کنید که یک سالن زیبایی مناسب را برای کراتینه مو مردانه انتخاب کنید. همانطور که سالن زیبایی پریسا ظفری یک سالن معتبر برای کراتینه مو بانوان می باشد، آقایان هم باید در انتخاب سالن زیبایی خود دقت کنند.

کراتینه چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به آموزش کراتینه مو مردانه بپردازیم، باید بدانیم که کراتین چیست؟ کراتین یک پروتئین است که به طور معمول در تمام موها وجود دارد و همه ی افراد در موهای خود دارای کراتین هستند و در واقع چیزی که ساختار مو را می سازد کراتین می باشد، که از تارهای مو در برابر آسیب های مختلف محافظت می کند.

 اما اتفاقاتی ممکن است که باعث کاهش میزان کراتین تارهای مو شوند و در آن حالت مو حالت خشک و وز و شکننده پیدا می کند. در این راستا اکثر افراد به فکر راه های درمانی می‌ افتند که یکی از راه های درمانی که یک روش زیبایی هم به حساب می‌ آید، انجام کراتین می باشد.

بسیاری از آقایان ممکن است به دلیل مسائلی مانند وراثت، شستشوی بیش از اندازه ی مو ها، قرارگیری مداوم در معرض آفتاب و تغییرات آب و هوایی و… دچار خشکی و شکنندگی مو شوند و علاقه داشته باشند که موهای خود را کراتینه کنند تا کراتین از دست رفته ی موهای خود را بازیابی کنند. باید بگوییم که این اتفاق امکان پذیر است و آقایان با انجام کراتینه مو مردانه میتوانند موهای خود را به مدت ۴ تا ۶ ماه درخشان تر، زیباتر و صاف تر کنند.

کراتینه مو مردانه
کراتینه مو

مراحل انجام کراتینه مو مردانه:

طی مراحل انجام کراتینه مو مردانه باید در ابتدا موها را با یک شامپوی معمولی که فاقد سولفات است بشویید و بهتر است که در این مرحله از شامپوی بچه استفاده داشته باشید.

در مرحله ی بعدی مو ها را تا میزان ۸۰ درصد خشک کنید و سعی کنید که مقدار کمی از رطوبت روی سطح مو باقی بماند و سپس قسمت پیشانی و کنار گوش را با روغن محافظ پوست چرب کنید.

در مرحله ی چهارم مواد کراتین را داخل کاسه ی رنگ بریزید و با استفاده از قلم یا شانه روی موها کاور کنید و همزمان با یک شانه ی دندانه ریز موها را شانه کنید تا مواد کراتین به تمام قسمت های تار مو برسد.

بعد از اینکه مو به صورت کامل به مواد کراتین آغشته شد از یک کاور پلاستیکی استفاده کنید و روی موها را پوشش دهید و اجازه دهید که ۴۵ دقیقه تا یک ساعت روی موی شما باقی بماند.

سپس با سشوار مو ها را تا ۸۰ درصد خشک کنید و پس از سشوار مو ها را به صورت لایه لایه تقسیم بندی کنید و از یک اتو موی حرفه ای که دارای دمای ۲۲۰ درجه ی سانتی گراد می باشد استفاده داشته باشید و به این ترتیب تمام قسمت های مو از پشت سر تا جلو را اتو کنید.

 هر دسته از مو باید ده بار از بالا تا پایین اتو کشیده شود در انتها هم موها را شستشو دهید و با استفاده از باد سرد سشوار آن را خشک کنید.

فواید کراتینه کردن مو:

کراتینه مو فواید زیادی دارد و بدون تردید انجام آن باعث اتفاقات مثبت زیادی برای چهره ی افراد و موی آن ها خواهد شد.

 فواید کراتینه مو مردانه هم بسیار زیاد و قابل توجه است و آقایان می توانند با آگاهی از این فواید اقدام به صافی موهای خود داشته باشند. این فواید شامل موارد زیر می شوند:

 • درمان موهای وز
 • رفع خشکی و آسیب مو
 • درمان موخوره 
 • کمک به نرم شدن موهای شکننده
 • درخشان تر شدن و لطیف تر شدن موها
 • زیبایی بیشتر مو 
 • صافی
 • رفع آسیب هایی که باعث ایجاد مشکل برای ساختار مو شدند
 • تقویت و احیای تارهای مو

عوارض کراتینه مو برای آقایان:

کراتینه مو مردانه با وجود تمام نکات مثبت و فوایدی که به دنبال دارد، دارای عوارض مختلفی نیز می باشد که این عوارض ممکن است برای برخی از افراد، بیشتر از بقیه باشد. پس باید حتما قبل از انجام کراتین، از اصل بودن مواد کراتین و مرغوبیت کیفیت مواد کراتین مطمئن شوید و یک مشاوره ی کامل هم در این زمینه و در رابطه با نوع موهای خود دریافت کنید. عوارض کراتینه مو مردانه عبارتند از:

 • ریزش مو
 • نازک شدن تارهای مو
 • کم پشتی مو
 • ضعیف شدن ریشه ی مو
 • خشکی مو بعد از مدت زمان کوتاهی پس از انجام کراتینه
 • آسیب پذیرتر شدن تار های مو
 • محدودیت های بیشتر برای مو
 • نیاز به مراقبت های سخت و طولانی
 • آسیب به سیستم ایمنی بدن به علت وجود فرمالدئید در برخی از مواد کراتین

این موارد جزو عوارض کراتین برای مو می باشند. البته دقت داشته باشید که همیشه این عوارض اتفاق نمی افتند و فقط وقتی رخ می دهند که شما یک سالن زیبایی نا معتبر و نامناسب را برای کراتین انتخاب کنید. برای مثال، سالن زیبایی پریسا ظفری که برای بانوان کار کراتین را انجام می دهد؛ همواره از بهترین مواد کراتین در روند کار خود استفاده می کند. استفاده از این مواد با کیفیت، اورجینال و اصل، قطعا عوارض بسیار کمی خواهند داشت و آسیبی هم به تارهای مو وارد نخواهد شد.

پس آقایان گرامی هم تلاش کنند تا حتما یک سالن زیبایی عالی و مطمئن را برای انجام کراتین انتخاب کنند. تا عوارض ناشی از کراتین برای آن ها به کمترین میزان ممکن برسد و بتوانند از زیبایی موهای خود نهایت لذت را ببرند. 

کراتینه مو مردانه
آرایشگاه خوب برای کراتین

هزینه کراتینه مو مردانه:

هزینه کراتینه مو مردانه به عوامل مختلفی بستگی دارد اولین عامل اندازه قد مو ها می باشد. هر چقدر قد موها بلندتر باشد، هزینه دریافتی هم بیشتر خواهد بود.

 زیرا از مواد کراتین بیشتری استفاده می شود و کراتین موهای بلند نیازمند وقت، زحمت و زمان بیشتری می باشد‌. اما موهای کوتاه از مواد کمتری استفاده می کنند و در نتیجه هزینه ی کراتین آنها کاهش پیدا می کند‌.

مسئله ی بعدی نوع مواد انتخابی در روند انجام کراتین می باشد. هر سالن زیبایی بر اساس مواد کراتین خاصی که استفاده می کند قیمت گذاری را انجام می دهد اگر مواد کراتین در یک سالن زیبایی، عالی، مرغوب و باکیفیت باشند قیمت کراتین در آن سالن هم زیادتر خواهد بود.

کلام آخر:

با انجام کراتینه مو مردانه می توانید موهای زیبا، درخشان، نرم و لطیف داشته باشید. اما همواره جوانب احتیاط را رعایت کنید و سعی کنید که یک سالن بسیار مناسب و معتبر را برای این کار انتخاب کنید. تا روند کراتین برای شما با موفقیت و بدون هیچ مشکلی، انجام شود و بعد از انجام کراتین، فقط از زیبایی آن لذت ببرید و عوارض خاصی از آن مشاهده نکنید.

2.5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)