ترکیب رنگ مو

آموزش صافی و احیا مو

ترکیب رنگ مو با روش های مختلف انجام می‌ شود و کسانی که به عنوان رنگ کار در سالن های آرایشی مشغول به فعالیت هستند، باید نسبت به این موضوع آگاهی کامل داشته باشند تا بتوانند با مهارت بالای خود رنگ های مختلف را به بهترین شکل ممکن با یکدیگر ترکیب کنند و در نهایت بهترین رنگ مو را به وجود بیاورند و روی موهای مشتری پیاده سازی کنند.

 رنگ های مو تنوع بسیار بالایی دارند و در انواع مختلف، برندهای متفاوت و با ویژگی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به همین علت کسانی که قصد انجام رنگ مو را دارند می‌ توانند بدون هیچ محدودیت خاصی و بر اساس نوع سلیقه ای که دارند مناسب ترین رنگ موها را انتخاب کنند.

 مسئله ای که در این میان اهمیت دارد و باید همواره به آن توجه شود، مراجعه به یک سالن زیبایی معتبر می باشد. تا بتواند ترکیب رنگ مو را به بهترین شکل ممکن و با موفقیت انجام دهد.

دوره آموزشی رنگ مو شما را با روش هایی برای درخشان تر شدن موها آشنا می کند. به این ترتیب مراقبت از موهای شما به سهولت انجام می گیرد. هر یک از مواد رنگی، پایه شیمیایی به خصوصی نیز دارند. برای استفاده از این مواد باید حتما به تقویت موها نیز بپردازید. به این ترتیب رنگ ها به خوبی بر روی موهای شما اعمال خواهند شد.

شماره تماس: 09191063507

آدرس سالن زیبایی پریسا ظفری: ستاری شمال پیامبر مرکزی خیابان مطهری پلاک ۲۳۳ طبقه دوم واحد ۳

در همین راستا سالن زیبایی پریسا ظفری در خدمت شما است و انواع رنگ های مو را با ترکیبات بسیار جذاب و خاص برای شما فراهم می‌کند و هر فرد می‌تواند بر اساس رنگ پوست صورت خود و سلیقه و استایلی که دارد یک رنگ موی خاص را در این سالن زیبایی انتخاب کرده و روی موهای خود پیاده سازی کند.

رنگ کردن مو باعث ایجاد تنوع در چهره و زیبایی چهره خواهد شد و چه بهتر که یک رنگ موی متناسب با چهره روی موها پیاده‌ سازی شود. شاید این کار در ظاهر ساده به نظر برسد اما اقدام بسیار دشواری است که قطعاً یک سالن زیبایی معتبر و مجهز مانند سالن زیبایی پریسا ظفری می تواند آن را به بهترین نحو، انجام دهد.

ترکیب رنگ مو چیست؟

اگر قصد انجام رنگ مو را دارید و این سوال در ذهنتان به وجود آمده است که اصلاً ترکیب رنگ مو چیست؟ باید بدانید که این اقدام شامل رنگ های مختلف و اکسیدان ها می شود که با ترکیب این موارد با یکدیگر رنگ دلخواه بدست می آید.

رنگ کردن مو نیاز به تخصص، تجربه و مهارت بسیار بالایی دارد. در نظر داشته باشید شاید هر فرد نتواند به راحتی و در منزل به ترکیب خوبی دست پیدا کند و برای ترکیب رنگ مورد نظر باید حتما به یک سالن زیبایی آرایشگاه خوب مراجعه داشته باشد. تا آن رنگ کار با تجربه و تخصص بالای خود مناسب ترین رنگ مو را روی سطح موی مشتری پیاده سازی کند.

یک آرایشگر حرفه ای نسبت به تمام رنگ ها و ویژگی هر یک از آنها شناخت دارد و میداند که باید چه رنگ هایی را باهم ترکیب کند و در نهایت به رنگ مورد نظر که مشتری دوست دارد برسد‌.

آموزش تخصصی رنگ مو در تهران به جهت بازار کار داغ این عرصه های آرایشی و پیرایشی مورد توجه قرار گرفته است. این دوره های آموزشی برای بسیاری از خانم ها یک فرصت کاری استثنایی محسوب می شود. شما می توانید، از این دوره های آموزشی برای یادگیری تخصصی فرایند رنگ کردن مو استفاده کنید. کلیه تکنیک های به روز رنگ کردن مو نیز در دوره های آکادمی پریسا ظفری آموزش داده می شوند.

ترکیب رنگ مو
رنگ موهای جدید

 نکته ای که در هنگام ترکیب کردن رنگ های مو باید همواره به آن توجه شود حفظ تعادل در ترکیب رنگ ها می باشد و هرگز نباید از یک رنگ بیش از اندازه استفاده شود.

 رنگ موی طبیعی نیز دارای سه رنگ است که در نهایت باعث می شود تمام رنگهای مو با هر ترکیبی سایه قهوه ای با طرح های متفاوت داشته باشند و در این میان رنگ بلوند جزو روشن ترین رنگ های قهوه ای با تناژ زرد محسوب می شود.

در ادامه ی این مطلب فرمول های پرطرفدار برای ترکیب رنگ مو را به شما معرفی می‌ کنیم. تا اگر قصد انجام این کار را دارید بتوانید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.

‌قانون ترکیب رنگ مو

اشراف به قانون ترکیب رنگ مو باعث می شود تا کسانی که قصد انجام رنگ مو را دارند بتوانند نسبت به عملکرد رنگ کار یا آرایشگر خود آگاهی بیشتری پیدا کنند و بدانند که آیا رنگ موی آن ها طبق قوانین لازم ترکیب می‌ شود یا خیر.

 رنگ کاران مبتدی و تازه کار هم باید نسبت به این قوانین آگاهی پیدا کنند تا بتوانند فرایند ترکیب کردن رنگ های مو را بدون مشکل و با مهارت بالا انجام دهند. این قوانین شامل موارد مختلفی از جمله دایره رنگ، ترکیب کردن رنگ مو، خنثی کردن رنگ مو و… هستند.

طی آشنایی با این قوانین، رنگ کار ها با ۱۲ رنگ اولیه ثانویه و ثالثیه آشنا می‌ شوند و باید بدانند که هر کدام از این رنگ ها از ترکیب با یک دیگر یک رنگ موی خاص را پدید می آورند. اما به طور کلی فرمول ترکیب رنگ مو به این صورت است که رنگ مویی از ترکیب دو رنگ اصلی و یک رنگ فرعی به وجود می آید و یا رنگ اصلی رنگ فرعی مقابل خود را خنثی می کند.

رنگ های اولیه شامل سه رنگ قرمز، زرد و آبی هستند که از ترکیب هیچ رنگی به دست نمی آیند. بلکه با سایر رنگ ها ترکیب می شوند. رنگ های درجه دوم دقیقاً از ترکیب همین رنگ های اولیه به دست می‌ آیند که شامل سبز بنفش و نارنجی هستند رنگ های درجه ۳ یا همان ثالثیه به رنگ‌ هایی گفته می‌ شود که با ترکیب رنگ های ثانویه و اولیه به وجود می آیند.

وقتی که رنگ های مکمل در کنار هم قرار بگیرند کمک می کند که رنگ شدت و درخشانی بیشتری داشته باشد و زیباتر شود. پس اگر قصد ترکیب رنگ مو را دارید حتما این نکات را در ذهن داشته باشید.

آشنایی با رنگ های گرم و سرد

اگر قصد آشنایی با ترکیب رنگ مو را دارید باید با رنگ های گرم و سرد هم آشنا شوید. زیرا شناخت رنگ های گرم و سرد بسیار زیادی رو زیباتر شدن ترکیب خواهد داشت. برای مثال رنگ هایی که دارای تناژ قرمز، نارنجی، مسی و طلایی هستند جزو رنگ های گرم محسوب می‌ شوند و در مقابل، رنگ هایی که تناژ بنفش، آبی، سبز، خاکستری و مشکی دارند جزو رنگ های سرد به حساب می آیند‌.

 نکته‌ ای که در این میان باید حتما به آن توجه شود این است که به هیچ عنوان رنگ های سرد نباید با رنگ های گرم ترکیب شوند. زیرا نتیجه ی زیبایی پدید نمی آید و برای ترکیب کردن رنگ ها باید حتماً به هارمونی آن ها توجه شود.

ترکیب رنگ مو
ترکیب رنگ مو

برای مثال رنگ دودی ترکیبی از رنگ‌ های سفید، آبی و مشکی است. اگر دقت کنید ترکیب رنگ های سرد با یکدیگر رنگ دودی را پدید می‌ آورد و کم و زیاد کردن طیف هر کدام از رنگ هایی که در ترکیب استفاده شده هم باعث تیره تر شدن یا روشن تر شدن رنگ مو خواهد شد.

پس حتما دقت داشته باشید که رنگ های هم خانواده را با هم ترکیب کنید و به هیچ عنوان از ترکیب رنگ های سرد و گرم با یکدیگر استفاده نداشته باشید.

برای ترکیب رنگ های شاد و گرم باهم، حتما این نکته را در نظر داشته باشید تا در نهایت، رنگ نهایی، یک رنگ گرم با تناژ بسیار زیبا باشد. 

سخن آخر

ترکیب رنگ مو اگر به درستی و بر اساس اصول لازم انجام شود، نتیجه ی بسیار زیبایی را پدید می‌ آورد که این نتیجه ی زیبا باعث افزایش جذابیت و زیبایی چهره ی افراد خواهد شد.

 در این میان انتخاب یک سالن زیبایی معتبر نقش مهم تعیین کننده ایفا خواهد کرد. شما با انتخاب سالن زیبایی پریسا ظفری می توانید یک رنگ موی جذاب و خاص و منحصر به فرد را تجربه کنید و ترکیب رنگ مو دقیقاً همان طوری رقم می‌ خورد که دوست دارید.

3.3/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)