رنگساژ مو چیست

بسیاری از افرادی که در سالن های زیبایی از خدمات رنگساژ استفاده می کنند، به صورت دقیق نمی دانند که رنگساژ مو چیست اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، پیشنهاد می کنیم که این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا با این فرآیند جذاب آشنایی بیشتری داشته باشید و موهای خود را آگاهانه زیباتر کنید.

 امروزه تکنیک های زیادی برای رنگ و مش وجود دارند که هر کدام از این تکنیک ها زیبایی خاص خود را دارا هستند و با توجه به سلیقه ی شما و جنس مو ها سایر عوامل یک آرایشگر مناسب ترین تکنیک را انتخاب می‌ کند. یکی از این تکنیک ها مش یا هایلایت است.

وقتی که شما موهای خود را مش یا هایلایت می کنید جلوه ی بسیار زیبایی دارد و در روزهای ابتدایی بعد از مش، از این زیبایی لذت می‌ برید‌. اما با گذشت زمان، رشد ریشه و شستشوی مداوم موها، قسمت های جلوی موی شما رنگ و مش خود را از دست می‌ دهند و این موضوع باعث می‌ شود که رنگ موی شما زیبایی روزهای ابتدایی را نداشته باشد.

در چنین موقعیتی باید رنگساژ انجام شود. در واقع رنگساژ نوعی ترمیم برای رنگ یا مشی است که قبلاً آن را انجام داده اید.

 از طرف دیگر بسیاری از افراد ممکن است که در اثر مش دچار زردی و قرمزی مو شوند و رنگساژ می تواند این مسئله را نیز به بهترین شکل ممکن حل کند.

شماره تماس: 09191063507

آدرس سالن زیبایی پریسا ظفری: ستاری شمال پیامبر مرکزی خیابان مطهری پلاک ۲۳۳ طبقه دوم واحد ۳

رنگساژ کردن یک تکنیک مهم در آرایشگری محسوب می شود و یک رنگ کار حرفه ای، باید در زمینه رنگساژ مهارت و تخصص بالایی داشته باشد تا هم زردی و قرمزی موها را از بین ببرد و هم به بهترین شکل ممکن رنگ موی از دست رفته و کدر شده را ترمیم کند.

رنگساژ مو چیست
رنگساژ مو

انواع رنگساژ مو

بعد از اینکه دانستید رنگساژ مو چیست باید با انواع رنگساژ نیز آشنا شوید. رنگساژ ها که همان رنگ موی تضعیف شده با ترکیب اکسیدان هستند، روی موهای دکلره شده، هایلایت یا مش قرار می گیرند و با توجه به اینکه نسبت به رنگ مو فرمول ضعیف تری دارند و بسیار آسیب کمتری به مو وارد می کنند، باعث می شوند قسمت هایی که در رنگ موی شما کدر شده اند، مانند روزهای ابتدایی پس از مش، تازگی و زیبایی خود را حفظ کند. رنگساژ ها در دو نوع موقت و نیمه موقت مورد استفاده قرار می گیرند.

 رنگساژ موقت مانند شامپو های رنگی در بازار موجود می باشد و می توانید در منزل به راحتی از این رنگساژ های موقت استفاده کنید و وقتی از حمام بیرون آمدید مقداری از شامپو رنگساژ را روی موهای نم دار خود بگذارید و به خوبی مو را شانه می‌ کشید تا رنگ در تمامی قسمت ها پخش شود و سپس موهای خود را یک تا دوبار بشویید و خشک کنید. رنگساژ موقت حدود یک روز زیبایی خود را روی موهای شما نشان می‌دهند و بعد از شستشو از بین خواهد رفت.

 اما رنگساژ نیمه موقت یا نیمه دائم قطعاً طول عمر و ماندگاری بیشتری نسبت به رنگساژ موقت دارد و از ترکیب رنگ مو، آب و اکسیدان به وجود می‌ آید. که در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی در مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این رنگساژ ها بر اساس رنگ پایه دکلره و رنگ و جنس موی شما توسط رنگ کار انتخاب می شوند.

تفاوت رنگ مو با رنگساژ مو چیست؟

آگاهی از اینکه تفاوت رنگ مو با رنگساژ مو چیست به یک رنگ کار کمک می کند تا ضمن ارائه خدمات با کیفیت تر، بتواند مشاوره ی بهتری را هم قبل از رنگ یا رنگساژ به مشتریان خود ارائه دهد‌.

دوره آموزشی رنگ مو شما را با روش هایی برای درخشان تر شدن موها آشنا می کند. به این ترتیب مراقبت از موهای شما به سهولت انجام می گیرد. هر یک از مواد رنگی، پایه شیمیایی به خصوصی نیز دارند. برای استفاده از این مواد باید حتما به تقویت موها نیز بپردازید. به این ترتیب رنگ ها به خوبی بر روی موهای شما اعمال خواهند شد.

 در ادامه این تفاوت‌ ها را که شامل چند مورد مختلف می باشند برای شما بیان می کنیم.

  • اولین نکته ای که در رابطه با تفاوت رنگ مو و رنگساژ می‌ توان به آن اشاره کرد میزان غلظت هر یک از این موارد می باشد. از آنجایی که در ترکیب رنگساژ از آب استفاده می شود، قطعاً رنگساژ نسبت به رنگ مو رقیق تر است. زیرا رنگ مو هیچ احتیاجی به آب ندارد.
  • دومین تفاوت این است که برای رنگ کردن مو احتیاجی نیست مو نمدار باشد و رنگ روی موهای خشک قرار داده می‌ شود. اما برای رنگساژ، مو حتماً باید مرطوب و نمدار باشد.
  • تفاوت سوم این است که رنگ مو توانایی تغییر رنگ مو را دارا است ولی رنگساژ فقط و فقط برای ترمیم و زیباتر کردن رنگ فعلی موهای شما استفاده می‌شود و موها را شفاف تر می کند.
  • میزان ماندگاری رنگ مو بیشتر از رنگساژ است.
  • اجرای رنگساژ زمان 10 تا 20 دقیقه ای نیاز دارد. در حالی که برای اجرا و پیاده سازی رنگ مو حدود 60 تا 80 دقیقه زمان نیاز می باشد. 

روش استفاده از رنگساژ مو

اگر قصد دارید که از رنگساژ نیمه موقت برای موهای خود استفاده کنید اما روش این کار را نمی دانید، بهتر است به یک سالن زیبایی معتبر که دارای رنگ کاران حرفه ای می باشد مراجعه داشته باشید. تا فرایند رنگساژ موی شما در آن سالن زیبایی با بهترین ترکیب انجام شود.

سالن زیبایی پریسا ظفری از جمله سالن های بسیار معتبر در تهران می باشد که تمام خدمات مربوط به زیبایی و رنگ مو، مش، آمبره، سامبره، آمبره برزیلی، بالیاژ، تکنیک روت شادو، تکنیک دیپ لایت، هیدن لایت، دیپ فریم، چانکی، کالر ملتینگ، هایلایت و رنگساژ و… را ارائه می دهد و افراد می‌توانند برای این خدمات به این سالن زیبایی مراجعه داشته باشند.

 به طور کلی برای اینکه نتیجه نهایی رنگساژ بسیار عالی شود، باید از یک رنگ پایه تیره تر از رنگ دکلره استفاده کنید. اگر رنگ موی بلوند شماره ۱۰ روی موهای شما می باشد، رنگساژ پایه باید ۹ باشد تا ترکیب زیبایی پدید بیاید. برای رنگساژ پایه ۹ هم اکسیدان شماره یک نیاز است.

یک چهارم تیوپ رنگ مو نیاز به ۷۵ سی سی اکسیدان و ۷۵ سی سی آب دارد و در نهایت ترکیب مناسب برای رنگساژ پدید می آید. جهت رنگساژ کردن مو ها باید با اسپری مرطوب شوند. چه بهتر که بعد از حمام این کار را انجام دهید.

با قلمو مواد را روی قسمت های مختلف مو پخش کنید و تمام قسمت های مو به مواد آغشته کنید و باید به کل مو رنگساژ را مانند شامپو بمالید. بعد از ده دقیقه تا ۱۵ دقیقه موها شستشو دهید تا از نتیجه ی نهایی کار لذت ببرید.

رنگساژ مو چیست
آموزش رنگساژ مو

یادگیری رنگساژ مو

جهت یادگیری رنگساژ مو و شناخت کامل نسبت به اینکه رنگساژ مو چیست باید یک آموزشگاه زیبایی معتبر که همواره کاملاً به روز و پیشرفته کار می کند را انتخاب کنید. در همین راستا آموزشگاه زیبایی پریسا ظفری ضمن برگزاری دوره های مربوط به رنگ مو و آموزش این موارد و ضمن یاد دادن اینکه رنگساژ چیست، تکنیک ها و فرایندهای دیگر مانند: کاتالوگ خوانی، چرخه رنگ، ترکیب رنگ ها، گلوسینگ ها، فید و هارمونی و …. را هم به هنرجویان خود می آموزد و با ارائه جزوه پریسا ظفری بهترین دوره ها را در این زمینه برگزار می‌ کند.

 هنرجویان بعد از اتمام دوره مدرک فنی حرفه ای دریافت خواهند کرد. زیرا آموزشگاه پریسا ظفری مدرک معتبر فنی حرفه ای را ارائه می کند تا هنرجویان با دریافت مدرک وارد بازار کار شوند.

سخن آخر

در حال حاضر که پی بردید اصول رنگساژ مو چیست و چگونه این کار انجام می‌ شود، می‌ توانید آگاهانه تر این اقدام را در سالن های زیبایی انجام دهید و با انتخاب سالن زیبایی پریسا ظفری یک رنگساژ بسیار باکیفیت را پشت سر بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه برای “رنگساژ مو چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)