نکات مهم هنگام رنگ کردن مو

بهترین آموزشگاه رنگ و مش در تهران

رنگ کردن مو نیازمند حرفه و تخصص بالایی می باشد و در همین راستا افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، باید نکات مهم هنگام رنگ کردن مو را به خوبی بلد باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن این فرایند را انجام دهند. چون رنگ مو اتفاقی است که ممکن است تا ماه ها و حتی یک سال روی مو باقی بماند، اگر اشتباهی در روند انجام رنگ صورت بگیرد، این ظاهر ناخوشایند هم برای مدت زمان طولانی روی مو ها باقی خواهد ماند.

بدین ترتیب آگاهی از نکات مهم هنگام رنگ کردن مو جزو واجبات برای تمام رنگ کار ها و آرایشگران محسوب می شود. بانوانی که قصد رنگ کردن موی خود را دارند باید سعی کنند که یک سالن زیبایی معتبر و مناسب را در این زمینه پیدا کنند تا سالن زیبایی مورد نظرشان تمام نکات مهم در زمینه ی رنگ مو را به خوبی رعایت کند.

 سالن زیبای پریسا ظفری یک سالن زیبایی بسیار معتبر و شناخته شده در تهران می باشد که نکات مهم هنگام رنگ مو را به بهترین شکل ممکن رعایت می‌ کند و در نتیجه تمام بانوان می توانند از سراسر نقاط کشور و تهران، به این سالن زیبایی مراجعه داشته باشند و با خیالی آسوده موهای خود را به دست پریسا ظفری و پرسنل متخصص این آرایشگاه بسپارند و مطمئن باشند که موی آن ها به بهترین شکل ممکن و بر اساس اصول لازم رنگ خواهد شد.

شماره تماس: 09191063507

آدرس سالن زیبایی پریسا ظفری: ستاری شمال پیامبر مرکزی خیابان مطهری پلاک ۲۳۳ طبقه دوم واحد ۳

اگر فرآیند رنگ کردن موی شما بر اساس اصول لازم انجام شود می توانید هم احساس خوبی نسبت به تغییراتی که در چهره‌تان به وجود می‌ آید داشته باشید، هم احساس رضایت از سلامت موهای خود. زیرا وقتی که موهایتان را در یک سالن زیبایی خوب و با رعایت نکات لازم رنگ کنید کمتر در معرض عوارض رنگ مو قرار می گیرد.

علت عدم رسیدن به رنگ موی دلخواه:

یکی از مهمترین گلایه های اکثر افرادی که قصد رنگ کردن مو دارند این است که نمی توانند به رنگ موی دلخواه برسند و به هر آرایشگاهی که مراجعه می کنند آرایشگر رنگ موی دلخواه آن ها را روی موهایشان پیاده سازی نمی کند‌

در واقع این اتفاق ریشه در عدم رعایت نکات مهم هنگام رنگ کردن مو دارد. زیرا عوامل مختلفی روی نتیجه ی نهایی رنگ مو تاثیر گذار هستند که آرایشگر قبل از انجام رنگ آن باید تمام این عوامل را بررسی کند و مشاوره ی کامل به شما ارائه دهد.

موی هر فرد دارای تناژ اصلی و فرعی می باشد. رنگ اصلی مو شامل قرمز، زرد و آبی است و رنگ های فرعی هم شامل نارنجی، سبز و بنفش می باشند. آرایشگری که قصد رنگ کردن موی شما را دارد باید رنگدانه رنگ موی شما را به درستی تشخیص دهد. زیرا بر اساس رنگ فرعی باید یک رنگ موی مناسب انتخاب شود.

 در حقیقت تشخیص تناژ فرعی رنگ مو و اینکه چه رنگی باید در ترکیبات قرار بگیرد تا فرد به رنگ دلخواه خود برسد، مسئله ساده ای نیست و نیازمند تخصص، تجربه و مهارت بسیار بالا می باشد، که این تخصص را بسیاری از آرایشگران و رنگ کار ها ندارند.

 اگر دوست دارید که موهای خود را نزد چنین افراد متخصصی رنگ کنید تا به خوبی تناژ فرعی رنگ موی شما را تشخیص دهند و همان رنگی که در ژورنال مشاهده کردید را به شما تحویل دهند، باز هم باید بگوییم که سالن زیبایی پریسا ظفری بهترین انتخاب برای شما می باشد.

 زیرا پریسا ظفری و تمام پرسنلی که در سالن زیبایی او مشغول به کار هستند در این زمینه دارای تجربیات بسیار ارزشمند می باشد، که تشخیص تناژ فرعی رنگ مو و ترکیبات مورد نیاز برای رسیدن به رنگ مورد نظر برای آنها کار دشواری نیست.

نکات مهم هنگام رنگ کردن مو
رنگ کردن مو

نکات مهم هنگام رنگ کردن مو چیست؟

نکات مهم هنگام رنگ کردن مو شامل موارد مختلفی می باشد که فرد آرایشگر باید تمام این موارد را از صفر تا صد رعایت کند. تا رنگ مویی که می خواهید به بهترین شکل ممکن روی موهای شما بنشیند. در ادامه این نکات را برای شما ذکر می کنیم.

  • اگر در ترکیب رنگ مو از روغن هایی که قابلیت ترکیب با رنگ مو دارند استفاده شود، مو درخشان تر و لطیف تر خواهد شد و کمتر در معرض آسیب قرار می گیرد.
  • ترکیب اکسیدان با رنگی که در بروشور رنگ توضیح داده شده است باید به صورت کاملاً دقیق رعایت شود.
  • استفاده از اکسیدان و دکلره اورجینال و مارک به صورت اکید توصیه می شود. زیرا اکسیدان‌ ها و دکلره های غیر اورجینال باعث آسیب به بافت مو خواهند شد.
  • واریاسیون ممکن است که باعث شود رنگ های ناخواسته و اضافی، از روی موها پاک شوند.
  • حتماً در فرآیند ترکیب کردن رنگ مو در ابتدا واریاسیون را استفاده کنید و سپس رنگ و در مرحله آخر اکسیدان را اضافه کنید و ترکیب را مخلوط کنید.
  • میزان رنگی که ترکیب می کنید باید با حجم مو تناسب داشته باشد.
  • زمان باز کردن رنگ مو اهمیت زیادی دارد و رنگ مو نباید بیش از اندازه ی استاندارد روی موها باقی بماند.

جالب است بدانید که در سالن زیبایی پریسا ظفری تمام این نکات به صورت مو به مو و کاملاً دقیق رعایت می شوند. بنابراین افراد هم می توانند با خیالی راحت و آسوده به این سالن زیبایی مراجعه داشته باشند و با اطمینان از اینکه؛ نکات مهم هنگام رنگ کردن مو در سالن زیبایی رعایت می شوند، موهای خود را رنگ کنند. 

عدم شستشو قبل از رنگ مو:

عدم شستشو قبل از رنگ کردن مو یکی از نکات مهم هنگام رنگ کردن مو محسوب می شود. شما باید قبل از رنگ مو از رفتن به حمام بپرهیزید. اگر هم موهای خود را شستشو می دهید، به آن شامپو نزنید تا چربی ها و روغن های طبیعی روی سطح مو باقی بمانند.

 این اقدام باعث می شود تا به خوبی از موی شما محافظت شود و وقتی که یک لایه چربی روی تارهای مو باشد رنگ مو نمی تواند آسیبی به موها وارد کند.

تست رنگ مو چگونه است؟

یکی دیگر از نکات مهم هنگام رنگ کردن مو تست رنگ مو می باشد. قبل از شروع فرآیند رنگ مو آرایشگر شما باید مقدار کمی از رنگ را به ساقه ی‌ مو های شان آغشته کند تا ببیند بعد از انجام رنگ چه ظاهری روی موهای شما به وجود می‌ آید. این تست کمک می‌ کند که هم آرایشگر متوجه شود رنگ مو چه مدتی باید روی موی شما باقی بماند و هم می توانید رنگ مورد نظر خود را تایید کنید.

 بهتر است که برای این کار قسمتی از تارهای مو که در دید قرار ندارند انتخاب شوند. زیرا ممکن است که اثرات کمی از تست، باقی بمانند و در نتیجه بهتر است که در خارج از دید باشد.

عدم رنگ کردن پوست سر:

اشتباه رایجی که ممکن است بسیاری از آرایشگران و رنگ کاران مبتدی آن را انجام بدهند، رنگ کردن کف سر می باشد که اقدام ناخوشایندی است.

انجام این کار کاملا اشتباه است و جزو نکات مهم هنگام رنگ کردن مو محسوب می‌ شود که باید حتماً رعایت شود.

 زیرا رنگ نباید به نزدیک ریشه مو و پوست سر برخورد کند. این اتفاق باعث ضعف ریشه، ریزش مو و حساسیت پوست سر و ایجاد خارش می شود و حتی ممکن است که مواد شیمیایی رنگ اثرات خطرناک برای مغز داشته باشند.

نکات مهم هنگام رنگ کردن مو
نکات مهم رنگ کردن مو

شستشوی مو بر اساس دستورالعمل درج شده روی رنگ:

بعد از اتمام فرآیند رنگ، شستشوی موها باید بر اساس دستورالعملی که روی ظرف رنگ نوشته شده است انجام شود، تا فرایند رنگ مو با موفقیت به سرانجام برسد. در هنگام شستشو دقت کنید که تمام رنگ ها از تارهای مو پاک شوند و هیچ اثری از رنگ مو، روی تار مو باقی نماند.

سخن پایانی:

با رعایت نکات مهم هنگام رنگ کردن مو می توان یک فرایند رنگ موی بسیار با کیفیت و مناسب را پشت سر گذاشت. زیرا اگر این نکات رعایت نشوند، رنگ مو هم نمی‌تواند با کیفیت بالای روی موی شما پیاده سازی شود و قطعا نتیجه ی مناسبی را دریافت نمی کنید. ضمن این که آسیب زیادی به تارهای موی شما وارد خواهد شد.

سالن زیبایی پریسا ظفری مفتخر است که خدمات مربوط به رنگ مو را با کیفیت بسیار بالا ارائه دهد و تمام نکات لازم در این امر را به بهترین شکل ممکن رعایت می‌ کند، تا تمام بانوان بتوانند با خیالی آسوده و راحت به این سالن زیبایی مراجعه داشته باشند و موهای خود را در این سالن زیبایی معتبر با بالاترین کیفیت و با بهترین برندهای رنگ و اکسیدان، رنگ کنند.

 

3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)