تفاوت گلت با کراتینه

تفاوت گلت با کراتینه

تفاوت گلت با کراتینه مسئله ی بسیار مهمی است که ذهن اکثر افرادی که قصد صافی موهای خود را دارند به خود مشغول کرده است. حتی بسیاری از هنرجویان مشغول در دوره‌ های صافی هم از این تفاوت آگاهی چندانی ندارند و هدف ما این است که در این مطلب به این موضوع مهم بپردازیم.

روش‌ های متفاوتی برای ایجاد صافی دائم و احیا در مو وجود دارند که هر یک از این روش‌ ها روی موهای مختلف می‌ توانند نتیجه بخش باشند و تعیین کننده روش نهایی خود فرد و آرایشگر می‌ باشند که بهترین روش را برای موها در نظر بگیرند.

 برای مثال کسانی که موهای بسیار آسیب دیده خشک و شکننده دارند، باید به سراغ روش‌ هایی بروند که درصد احیای آن ها بسیار بیشتر از درصد زیبایی می‌ باشد. به همین علت است که تاکید می‌ کنیم نظر نهایی بر عهده ی آرایشگر خواهد بود.

 اما به صورت کلی دو نمونه از محبوب‌ ترین روش‌ های صافی و احیا گلت و کراتینه هستند. در همین راستا قصد داریم که تفاوت گلت با کراتینه را برای شما بازگو کنیم تا اگر قصد انجام هر یک از این اقدامات را دارید بتوانید بهترین روش را برای صافی و احیای موهای خود انتخاب کنید تا نتیجه ی مفید و مثبتی را دریافت کنید.

تفاوت گلت با کراتینه چیست؟

هر دو روش گلت و کراتین برای ایجاد لختی در مو انجام می‌ شوند. اما شاید این سوال ذهن اکثر افراد را به خود مشغول کند که اصلاً تفاوت گلت با کراتینه چیست؟ 

در پاسخ باید بگوییم که در روش کراتینه صافی و نرم کردن موها هیچ تغییری در ساختار و بافت پروتئینی مو ایجاد نمی‌ کند. اما در روش گلت این موضوع کاملاً برعکس است.

از طرف دیگر در روش کراتینه ریشه و ساقه ی مو به بهترین شکل ممکن تقویت می‌ شود. در نتیجه موهای خشک می‌ توانند با این روش هم صافی و هم احیا را به صورت همزمان تجربه کنند. در روش کراتین پروتئین از دست رفته ی تارهای مو یعنی کراتینی که به صورت طبیعی در تار مو وجود دارد و از بین رفته است، به تارهای مو بازگردانده می‌ شود و این موضوع صافی و احیای مو را به دنبال دارد. اما گلت مو به هیچ عنوان برای موهای خشک و رنگ شده مناسب نیست و آسیب زیادی به موها وارد می‌ کند.

 کسانی که موهای رنگ شده و آسیب دیده دارند و قصد احیای موهای خود را دارند باید حتماً از روشی غیر از گلت برای احیای موهای خود استفاده کنند و به هیچ عنوان گلت مو را به کسانی که موی رنگ شده دارند توصیه نمی‌ کنیم.

نحوه ی انجام هر یک از این روش‌ های احیا نیز متفاوت است. اما به صورت کلی هر دوی این روش‌ های احیا در سالن زیبایی پریسا ظفری با مواد اورجینال مرغوب انجام می‌ شوند و علاقمندان می‌ توانند بر اساس نوع مویی که دارند هر کدام از این روش‌ ها را انجام دهند. معمولا دختران جوانی که مو های نسبتاً سالم‌ تری دارند و هدف آن ها فقط صاف کردن مو می‌ باشد، می‌ توانند از روش گلت استفاده کنند.

طریقه انجام گلت مو

اکنون که تا حدودی تفاوت گلت با کراتینه را متوجه شدید، خوب است که نحوه ی انجام گلت مو را هم بدانید تا اگر قصد انجام این اقدام را دارید نسبت به آن آشنایی بیشتری داشته باشید.

 گلت مو را حتما تحت نظر یک فرد حرفه‌ ای و ماهر انجام دهید. زیرا این اقدام نیاز به مهارت و تجربه ی بسیار بالایی دارد. افرادی که در سالن زیبایی پریسا ظفری مشغول به کار هستند و خدمات صافی و احیا را ارائه می‌دهند، انجام گلت را به بهترین روش ممکن روی موهای شما پیاده سازی می‌ کنند.

 مدت زمان مورد نیاز برای باقی ماندن مواد گلت روی تارهای مو بسیار حائز اهمیت است. تا آسیبی به بافت مو وارد نشود. در ابتدا موها دسته‌ بندی شده و مواد گلت به تمام دسته‌ ها و تار های مو آغشته می‌ شود. در مرحله ابتدایی مواد از فاصله چند سانتی‌ متری نسبت به ریشه به مو آغشته می‌ شوند. بعد از ۲۰ دقیقه ریشه‌ ها هم به مواد گلت آغشته می‌ شوند اما مدت زمان باقی ماندن مواد گلت روی ریشه مو باید ۵ الی ۱۰ دقیقه باشد و بیشتر از این برای مو ضرر دارد و باعث ریزش مو می‌ شود.

 بعد از گذشت زمان ذکر شده، موها با آب ولرم کاملاً شسته می‌ شوند و تا حدی که بوی گلت از روی سطح مو زدوده شود. اگر مواد گلت به موقع شسته نشود و یا حتی به خوبی شسته نشود و مقداری از مواد روی تارهای مو باقی بماند باعث خرد شدن و شکنندگی موها در آینده ی نزدیک خواهد شد و به طور کلی موها را از بین می‌ برد.

 به همین دلیل است که تاکید می‌کنیم زمانبندی و داشتن مهارت هنگام انجام گلت اهمیت زیادی دارد و در سالن پریسا ظفری این مسئله به بهترین شکل رعایت می‌شود.

تفاوت گلت با کراتینه

مزایا و عوارض گلت مو

در امر بررسی تفاوت گلت با کراتینه خوب است به این نکته پرداخته شود که اصلاً عوارض و مزایای انجام گلت مو چیست تا کسانی که دوست دارند موهای خود را گلت کنند از عوارض این اقدام به صورت کامل و مزایای آن آشنا شوند.

برخی از مهمترین مزایا و عوارض انجام این اقدام عبارتند از:

 • اثرپذیری سریع و نرمی سریع موها پس از انجام گلت
 • بدون نیاز به ابزارهای حرارتی
 • تنوع بالا در مواد مورد نیاز برای گلت
 • عدم مجوز برای انجام براشینگ و فر کردن مو تا ماه‌ها پس از انجام گلت
 • آسیب دیدن موها هنگام گلت در صورتی که تحت نظر افراد کم تجربه انجام شود
 • ایجاد تغییر منفی در پیوند و ساختار مو و خشکی مو
 • ایجاد موخوره شدید روی مو

اگر دوست دارید که مزایای انجام گلت به بیشترین حد خود برسد و عوارض آن هم به حداقل برسد، بهتر است سعی کنید که در انتخاب سالن زیبایی مورد نظر خود جهت انجام گلت، دقت زیادی به خرج دهید و از خدمات سالن‌ های معتبر و با تجربه مانند سالن پریسا ظفری برای انجام این اقدام استفاده کنید.

نکات مهم بعد از انجام گلت مو

بعد از اینکه گلت مو را انجام دادید باید نکات مراقبتی آن را به صورت کامل رعایت کنید تا آسیب ناشی از گلت به کمترین میزان برسد و موهای شما بعد از این اقدام دچار مشکل خاصی نشود.

 برخی از مهم‌ترین نکات مراقبتی عبارتند از:

 • عدم رنگ کردن موها ۵ یا ۶ ماه بعد از گلت کردن
 • کوتاه کردن مو در صورت ایجاد موخوره
 • انجام گلت در یک سالن زیبایی حرفه ای و استفاده از مواد مرغوب و اصل
 • استفاده از انواع سرم‌ های داخل حمام و بیرون حمام و انواع نرم کننده‌ های مو بعد از انجام گلت
 • استفاده از شامپوهای مرطوب کننده که چربی روی سر را حفظ می‌ کنند.
 • استفاده از انواع روغن‌ ها مانند روغن بادام و روغن آرگان برای تقویت ساقه و جلوگیری از خشکی و موخوره مو

سخن آخر

با وجود نکات مهمی که در این مطلب به آنها اشاره شد به خوبی تفاوت گلت با کراتینه را متوجه شدید و به این مسئله پی بردید که انجام کراتینه در مقایسه با گلت، بسیار کم ضرر تر می‌ باشد و در نتیجه پیشنهاد ما به اکثر کسانی که قصد احیا و صافی مو را دارند،‌ انجام کراتینه در سالن زیبایی پریسا ظفری می‌ باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)