آموزش رنگ کردن مو سفید

آموزش رنگ کردن مو سفید

بسیاری از افرادی که اقدام به رنگ کردن مو های خود می کنند با این هدف این کار را انجام می دهند که بتوانند تار های سفید موی خود را بپوشاند و رنگ کردن مو بهترین اقدام در این زمینه به شمار می آید. به همین منظور آموزش رنگ کردن مو سفید هم جزو آموزش هایی است که در روند آموزش رنگ مو به هنرجو ها یاد داده می شود.

زیرا اکثر قریب به یقین مشتری ها برای رنگ کردن موی سفید به آرایشگاه مراجعه می کنند. پس هر فردی که در زمینه خدمات مربوط به رنگ مشغول به کار است، باید این خدمات را با کیفیت بسیار بالا ارائه دهد و بتواند به صورت کاملاً حرفه ای موی سفید را رنگ کند.

 شاید فکر کنید که رنگ کردن موی سفید مانند موهای معمولی کار ساده‌ ای است. اما باید بدانید که این طور نیست و نیازمند تکنیک و مهارت خاص خود می باشد. به همین علت آموزش جداگانه و کامل برای آن در نظر گرفته شده است.

شماره تماس: 09191063507

آدرس سالن زیبایی پریسا ظفری: اتوبان ستاری نبش بلوار فردوس شرق ساختمان پارسا پلاک ۴۳۸ طبقه دوم واحد ۸

سالن زیبایی پریسا ظفری از جمله سالن های بسیار معتبر می‌ باشد، که به آموزش رنگ کردن مو سفید می پردازد. تا هنرجویان علاقه‌مند به این موضوع بتوانند با شرکت در این آموزشگاه آموزش های لازم را ببینند و مهارت بالایی در این زمینه کسب کنند.

بدون تردید کسب مهارت در این زمینه به گسترش بازار کار و موفقیت در زمینه های مختلف کمک زیادی می‌ کند. زیرا خدمات مربوط به رنگ کردن مو جزو خدماتی هستند که همواره طرفداران زیادی دارند به خصوص اگر این خدمات مربوط به رنگ کردن موهای سفید باشد.

آموزش رنگ کردن مو سفید
آموزش رنگ کردن مو

سفید شدن موها چه علتی دارد؟

اگر دوست دارید که با آموزش رنگ کردن مو سفید به خوبی آشنا شوید باید در ابتدا بدانید که اصلاً دلیل سفید شدن مو ها چیست؟ در واقع باید بدانید که علت سفیدی مو ممکن است که شامل موارد مختلف شود و اصلی ترین دلیل آن از بین رفتن رنگدانه ی مو می باشد‌

رنگدانه های مو شامل ملانوسیت هستند که با افزایش سن این ملانوسیت ها کم کم از کار می افتند و همین از کار افتادگی سفید شدن تارهای مو را در پی خواهد داشت. بعد از آن دیگر هیچ رنگدانه ای تولید نمی شود.

 اما همه چیز به گذر سن و از بین رفتن ملانوسیت بستگی ندارد. بلکه به اتفاقات دیگری مانند وراثت یا برخی از بیماری های خاص هم ممکن است باعث سفید شدن موها شوند.

باید بدانید که با افزایش سن و بیشتر شدن تارهای سفید، مو ها چربی کمتری از خود تولید می‌کنند و این کم شدن چربی باعث می‌شود که روند رنگ کردن موهای سفید بسیار سخت باشد.‌ زیرا وقتی که مو چربی کمتری تولید کند به مرور خشک می‌ شود و این خشک شدن تدریجی باعث می شود که مو شکننده شود.

همین موضوع مهمترین دلیلی است که اکثر رنگ کار ها باید به آن توجه کنند و آموزش رنگ کردن موهای سفید را با دقت بیاموزند. تا بتوانند موهای سفید که ضخیم و خشک شده اند را به بهترین شکل ممکن رنگ کنند.

به طور کلی اگر بخواهیم فهرستی از دلایل سفید شدن مو ها را ارائه دهیم، می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • ژنتیک
 • استرس
 • مشکلات هورمونی 
 • رژیم غذایی نامناسب و بدون فیبر 
 • کمبود ویتامین و مواد مغذی در بدن
 • بیماری های خاص مانند کم کاری تیروئید یا مشکلات قلبی
 • مصرف برخی از داروها مانند تری پرانول و وراپامیل و….

چه اکسیدان هایی برای رنگ کردن موی سفید مناسب هستند؟

برای رنگ کردن موی سفید باید از اکسیدان های مشخصی استفاده کنید. اکسیدان هایی که برای رنگ موی معمولی استفاده می شوند نباید برای موهای سفید استفاده شوند. در همین راستا بهتر است که برای موهای سفید با تارهای نازک از اکسیدان کرم ۶ درصد استفاده شود.

برای موهای سفید ضخیم هم باید از اکسیدان کرم ۹ درصد استفاده شود. البته به شرطی که رنگ موی انتخابی روشن باشد. در غیر این صورت می توان از اکسیدان ۶ درصد برای این مو ها هم استفاده داشت.

رنگ کردن موی سفید به سبک مردانساژ:

یکی از بهترین روش ها برای رنگ کردن موهای سفید روش مردانساژ می باشد. این روش یکی از کاربردی ترین روش های رنگ کردن موی سفید است که در دوره آموزش رنگ کردن مو سفید هم به صورت کامل به شما یاد داده می شود.

 مو هایی که رنگ شده اند و رشد ریشه دارند در قسمت ریشه ی مو دارای تار سفید هستند و وقتی که تار سفید تحریک شود. در قسمت ریشه و باز شدن پیگمنت های سفید مو رنگ پذیری بهتر انجام خواهد شد و به این شیوه مردانساژ گفته می‌ شود. که باید قبل از شروع رنگ کردن مو ها از این شیوه استفاده می شود.

در واقع این روش برای برخی مو ها به کار برده می شود. که میزان موی سفید روی سر شما حدود ۲۰ درصد باشد. در نتیجه افرادی که دارای مو های سفید کمی هستند. یا افرادی که به صورت مداوم و مرتب مو های خود را رنگ می کنند می‌ توانند از این روش استفاده داشته باشند.

طی انجام این روش ها باید با کلیپس دسته بندی شوند و سپس از اکسیدان شماره ۲ یا ۳ در ظرف رنگ ریخته شود و با استفاده از یک برس مخصوص تمام به اکسیدان آغشته شود. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باید اکسیدان روی موها باقی بماند. بعد از آن  با یک حوله یکبار مصرف یا پنبه آرایشی اکسیدان را از روی مو ها می‌ زدایند و سپس رنگ کردن مو را آغاز می‌ کنند.

این اتفاق باعث می‌ شود که پیگمنت های مو باز شوند و میزان قدرت رنگ پذیری مو افزایش پیدا خواهد کرد.

نکات مهم برای رنگ کردن موهای سفید:

نکات مهمی را باید در روند آموزش رنگ کردن مو سفید بیاموزید و به این نکات توجه کنید. در واقع این نکات همان فوت کوزه گری می باشند که به بهتر رنگ شدن موی سفید کمک می کنند.

 • از آنجایی که موهای سفید ضخیم تر و سخت تر از موهای معمولی می باشند، رنگ پذیری پایین تری دارند. در نتیجه بهتر است که برای کاور کردن این موها، از رنگ های سری نچرال استفاده داشته باشید و اگر درصد سفیدی مو های یک فرد بسیار بالا بود، می‌ توان از رنگ های سوپرنچرال برای این افراد استفاده کرد.
 • برای رنگ کردن موی سفید باید حتما از یک اکسیدان مناسب استفاده کنید و به همین علت اکسیدان های ۶ درصد و ۹ درصد بهترین انتخاب می باشند. اما به طور کلی می توان اکسیدان‌ های ۶ درصد را همواره بهتر دانست. زیرا باعث افزایش ماندگاری و دوام بیشتر رنگ مو می شوند.
 • هرچقدر میزان درصد سفیدی موی یک فرد بیشتر باشد باید از درصد بیشتری از رنگ طبیعی در رنگ موی آن فرد استفاده شود. پس در هنگام یادگیری آموزش رنگ کردن مو همواره این نکته را در ذهن خود داشته باشید و سعی کنید که به آن عمل کنید.
 • کسانی که موی سفید زیادی دارند، باید رنگ کردن موی آن ها را از قسمت شقیقه و جلوی مو آغاز کنید. زیرا این کار باعث می شود که رنگ مو در این قسمت از مو ها ماندگاری بیشتری پیدا کند و این قسمت ها بسیار مقاوم تر در برابر رنگ مو هستند و مدت زمان بیشتری را برای پذیرش رنگ نیاز دارند.
آموزش رنگ کردن مو سفید
رنگ و مش مو سفید

بهترین آموزشگاه برای آموزش رنگ کردن مو سفید:

برای این که با بهترین آموزشگاه برای آموزش رنگ کردن مو سفید آشنا شوید و بتوانید در این زمینه مهارت کافی کسب کنید، باید با دقت جستجو کنید تا بهترین آموزشگاه ممکن را پیدا کنید.

آموزشگاه پریسا ظفری که در تهران واقع شده است یکی از بهترین آموزشگاه هایی می باشد که علاقمندان و هنرجو های رنگ مو می‌ توانند به آن مراجعه داشته باشند.

 در واقع دوره هایی که در رابطه با رنگ مو در این آموزشگاه برگزار می‌ذشود بسیار پربار هستند. زیرا پریسا ظفری شخصاً دارای مدارک و تجربه بسیار با ارزش در زمینه ی رنگ و مش می باشد. که همین نکته باعث شده است تا دوره های آموزشی فوق العاده مناسبی را ارائه دهد و هنرجویان زیادی را هم جذب کند.

 اگر دوست دارید که قوانین و مهارت های رنگ کردن موی سفید را با تمام جزئیات و به بهترین شکل ممکن بیاموزید حتماً باید یک سالن زیبایی و آموزشگاه خوب را انتخاب کنید. در همین راستا آموزشگاه پریسا ظفری بهترین انتخاب برای تهرانی‌ ها و حتی شهرستانی هایی که امکان حضور در این آموزشگاه را دارند، می باشد.

کلام آخر:

برای یادگیری هرچه بهتر آموزش رنگ کردن مو سفید می توانید با مراجعه به سالن زیبایی پریسا ظفری این آموزش را بیاموزید و بعد از اتمام آموزش، در زمینه ی خدمات مربوط به رنگ مو کسب و کار خود را آغاز کنید.

3.2/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)